ВЛАДИКА НЕСТОР ЗВЕРШИВ УСТАВНІ БОГОСЛУЖІННЯ П’ЯТНИЦІ ПЕРШОЇ СЕДМИЦІ
: Максим Герасимюк   
03.03.15
 27 лютого 2015 року, у п’ятницю першої седмиці Великого посту, високопреосвященнійший Нестор, архієпископ Тернопільський, Кременецький і Бучацький звершив літургію Ранішосвячених Дарів у храмі Різдва Пресвятої Богородиці м. Тернополя.
       
Його Високопреосвященству співслужив настоятель храму прот. Олексій Гловацький та прот. Роман Луговий.
      
Під час Богослужіння багато прихожан прийняли таїнство Сповіді та причастилися Святих Тіла і Крові.
           
      
      
       
      
Того ж дня, ввечері, архієпископ Нестор очолив першу Пасію (з читання страсного Євангелія від Матфея) у храмі Різдва Пресвятої Богородиці м. Тернополя.
      
Високопреосвященнійшому владиці співслужили: настоятель храму прот. Олексій Головацький, прот. Роман Луговий та прот. Руслан Притула.
      
Прочитавши страсне Євангеліє владика Нестор виголосив повчальне слово.
             
        
     
Довідка:
Чин Пасії є особливо зворушливою великопісною службою, укладачем якої є святитель Петро Могила, митрополит Київський.
       
Як і будь-яка постова служба (окрім субот і неділь) Пасія звершується при вимкненому освітленні у храмі, лише при світлі свічок, і основну її частину складає читання Євангелія (читається дві глави), що розповідає про останні події земного життя Спасителя до Його хресної смерті.
     
Передбачено звершувати 4 Пасії протягом усього посту (щоп’ятниці) за числом страсних Євангелій (від чотирьох євангелистів — свв. апп. Матфея, Марка, Луки та Іоана Богослова). Це особлива постова служба, яка яскраво розкриває вірним суть посту, відповідає на питання чому та для чого ми постимось, заради чого вдаємось до обмежень — постимось і складаємо жертву Богові, бо Його Жертва заради нас була значно більшою — Він Сина Свого Єдинородного віддав на смерть; обмежуємось і відмовляємось від багатьох речей у часі посту, бо Син Божий Всемогутній обмежив Себе заради нашого спасіння до краю, віддавши усе, включаючи власне життя.

       
Прес-служба Тернопільської єпархії
 
< .   . >

Православний табір

Наші друзі

cerkva-snt.at.ua
Каталог веб ресурсів Тернопільщини
bogoslov.cv.ua
svdh.dp.ua/
talne-cercva.com.ua/
hram.lviv.ua
Магазин церковної утварі

Наш Банер