АРХІЄПИСКОП НЕСТОР ЗВЕРШИВ УТРЕННЮ З ЧИТАННЯ АКАФІСТУ ПРЕСВЯТІЙ БОГОРОДИЦІ
: Максим Герасимюк   
28.03.15
 У суботу п’ятої седмиці Великого посту Православна Церква святкує Похвалу Пресвятої Богородиці. Це святкування було встановлене в IX столітті в подяку за неодноразове позбавлення Константинополя від нашестя ворогів (аварів у 626, персів — у 677, арабів — у 717 роках), звершене завдяки заступництву Пресвятої Діви Марії.
       
27 березня 2015 року, у п’ятницю ввечері, напередодні свята Похвали Пресвятої Богородиці (суботи Акафіста), архієпископ Тернопільський, Кременецький і Бучацький Нестор, звершив утреню із читання акафісту Пресвятій Богородиці у храмі Різдва Пресвятої Богородиці м. Тернополя.
   
Високопреосвященнійшому владиці співслужили: настоятель храму прот. Олексій Головацький та клірик храму прот. Роман Луговий.
      
 
         
      
        
        
      
      
        
       
Святкування Похвали Пресвятої Богородиці з читанням Акафісту – особливий похвальний молебенний спів, під час якого не можна сідати (з грецьк. акафіст – несідальний).
    
Зі спасінням Константинополя у 626 році від нашестя персів і варварів, пов’язують походження першого кондака Акафісту «Взбранной воєводі…». Слово «взбранний» - грецьк. «іпермахос» - означало воєначальника, який йшов на битву попереду війська, надихаючи своєю мужністю воїнів. Діва Марія, як Чесніша від Херувимів і славніша від Серафимів, є Непереможною Воєводою всіх віруючих у їхній боротьбі з гріхами.
   
За переданням вперше Акафіст був прочитаний вночі у Влахернському храмі Константинополя після чудесного визволення столиці Візантії від ворожого флоту, що облягав її в 860 році. Цей флот був знищений бурею, що піднялася після того, як в морі з молитвою опустили Ризу Пресвятої Богородиці.
    
Спочатку святкування звершувалося тільки в Константинополі у Влахернському храмі, де зберігалися чудотворна Влахернськая ікона Божої Матері та предмети, пов’язані з її земним життям, — риза і пояс. Пізніше свято було внесене до Студійського уставу, а потім і в церковні богослужбові книги, ставши загальним для Східної Церкви. Канон до цього свята був написаний у IX столітті Йосифом Студитом.

   
Прес-служба Тернопільської єпархії
 
< .   . >

Православний табір

Наші друзі

cerkva-snt.at.ua
Каталог веб ресурсів Тернопільщини
bogoslov.cv.ua
svdh.dp.ua/
talne-cercva.com.ua/
hram.lviv.ua
Магазин церковної утварі

Наш Банер