АРХІЄРЕЙСЬКЕ БОГОСЛУЖІННЯ У НЕДІЛЮ ВЕРБНУ – ВХІД ГОСПОДНІЙ У ЄРУСАЛИМ
: Максим Герасимюк   
05.04.15
 За шість днів до єврейської Пасхи, наступного дня після воскрешення праведного Лазаря, Господь наш Ісус Христос, звершив урочистий вхід у Єрусалим, щоб через декілька днів померти за наші гріхи і воскреснути, і тим спасти нас від вічної смерті і вічних мук.
       
Безліч людей, зібравшись звідусіль на свято Пасхи, вийшли Йому на зустріч. Багато хто скидав із себе верхній одяг і розстилав Йому по дорозі; інші зрізали пальмові гілки, несли їх у руках і кидали на дорогу.
      
Свята Православна Церква відзначає Вхід Господній у Єрусалим у шосту неділю Великого посту, останню неділю перед Світлим Христовим Воскресінням. Її також ще називають неділею Ваїй (гілок), Квітною або Вербною неділею, тому що в цей день віруючі освячують віття верби (яка заміняє в нас пальмові гілки).
           
       
     
       
     
5 квітня 2015 року, у шосту неділю Великого посту, високопреосвященнійший Нестор, архієпископ Тернопільський, Кременецький і Бучацький звершив Божественну літургію свят. Іоана Золотоустого у храмі святого апостола і євангеліста Іоанна Богослова с. Зарубинці Збаразького району.
         
Високопреосвященнійшому владиці співслужили: настоятель храму, Збаразький благочинний прот. Іоан Лесик та прот. Євген Заплетнюк.
              
       
    
        
В цей недільний день храм був наповнений великою кількістю прихожан, серед котрих багато хто прийняв Таїнство Сповіді та сподобився причаститися Святих Тіла і Крові Господньої.
          
Після заамвонної молитви архієпископ Нестор у співслужінні духовенства благословив і освятив вербу, яку принесли прихожани до храму та нові хоругви. Віття означає знак перемоги Христа над смертю і нагадує нам про майбутнє воскресіння із мертвих.
                  
        
          
      
        
Освятивши вербу високопреосвященнійший владика виголосив проповідь та привітав усіх великим двунадесятим святом.
          
Завершилося Богослужіння єлеопомазанням усіх прихожан.
     
Прес-служба Тернопільської єпархії
 
< .   . >

Православний табір

Наші друзі

cerkva-snt.at.ua
Каталог веб ресурсів Тернопільщини
bogoslov.cv.ua
svdh.dp.ua/
talne-cercva.com.ua/
hram.lviv.ua
Магазин церковної утварі

Наш Банер