БОГОСЛУЖІННЯ ВЛАДИКИ НЕСТОРА В С.ГОРИНКА
: Iryna   
11.09.15
 Далеко поза межами нашої Тернопільщини прославилось ім’я великого українського подвижника та святого ігумена гори Почаївської Іова.  Своїм бездоганним чернечим життям цей святий явив приклад справжнього християнського благочестя й став зразком для наслідування на багато віків.  Про цього чудотворця ще за життя складали легенди. А по смерті – вірні приносять до нього свої молитви, на його честь будуть храми: величаві собори та маленькі сільські церкви.
Помер святий Іов 28 жовтня 1651 року, проживши на землі ціле століття. Після своєї смерті святий Іов явився в сні Київському митрополиту Діонісію (Балабану), якому наказав відкрити (віднайти) його мощі. Митрополит негайно вирушив до Почаївської обителі, де розповівши про життя почилого ігумена наказав негайно відкрити гріб, у якому лежали його мощі.
 
Мощі було знайдено «без всякого тління, наче щойно поховані та сповнені невідомих пахощів». 28 серпня 1659 року митрополит Київський Діонисій Балабан з архімандритом Феофаном та братією обителі відкрили гріб преподобного Іова; святі мощі Божого угодника було знайдено нетлінними. Цього ж дня, 28 серпня, але майже 200 років пізніше – 1833-го мощі преподобного Іова були урочисто відкриті для загального поклоніння.
 
У пам'ять про цю подію в багатьох містах та селах споруджуються храми та зводяться престоли. Одиним із таких храмів на Тернопільщині належить громаді села Горинка, Кременецького району, збудований та освячений 1997 року. Це справжня окраса та гордість села. Цього року свято віднайдення мощей святого Іова відбулося тут особливо урочисто.
 
10 вересня 2015 року, на запрошення настоятеля – прот. Миколая Мниха та парафіяльної управи, очолити святкове богослужіння до села Горинка прибув керуючий архієрей – Високопреосвященний Нестор, архієпископ Тернопільський, Кременецький і Бучацький.  Свого архіпастиря наймолодші парафіяни в українських одностроях на церковному подвір’ї зустрічали з хлібом-сіллю.
Кілька десятків священиків та сотні мирян «єдиними устами та єдиним серцем» молилися за добру долю України, за мир у державі та душах людей.
 
Після відправи Божественної літургії відбувся традиційний обхід довкола храму та окропленням свяченою водою. А завершилося богослужіння уставними многоліттями.
 
Святий отче наш, преподобний ігумене Іове, моли Бога за нас грішних!
 
Прес-служба Тернопільської єпархії 
 
 
 
 
 
 
 

 
< .   . >

Православний табір

Наші друзі

cerkva-snt.at.ua
Каталог веб ресурсів Тернопільщини
bogoslov.cv.ua
svdh.dp.ua/
talne-cercva.com.ua/
hram.lviv.ua
Магазин церковної утварі

Наш Банер