ВЛАДИКА НЕСТОР ВЗЯВ УЧАСТЬ У ВШАНУВАННІ ПАМ*ЯТІ ЛЕОНІДА КОВАЛЬЧУКА
: Iryna   
02.10.15
 1 жовтня 2015 року архієпископ Тернопільський, Кременецький та Бучацький Нестор разом із духовенством Тернопільської єпархії, взяв участь у заходах присвячених вшануванню пам*яті відомого вченого, мудрого керівника, умілого хірурга - професора Леоніда Якимовича Ковальчука, який був ректором Тернопільського державного медичного університету ім.І.Горбачевського в 1997-2014 роках.
На честь річниці пам*яті Леоніда Якимовича,  колектив ТДМУ, на чолі зі своїм  керівником Михайлом Кордою і першим проректором Олександром Ковальчуком, відкрив меморіальну дошку присвячену Леоніду Ковальчуку, на фасаді адміністративного корпусу навчального закладу.

У цей же день, в Тернопільській університетській лікарні відкрили і погруддя Леоніду Ковальчуку, де він здійснив не одну операцію. Завдяки йому цей лікувальний заклад набув статусу «університетської лікарні».

Владика Нестор разом зі священиками Тернопільської єпархії відправив панахиду за упокій душі померлого та помолився за її мирний спочинок, окропивши пам*ятні знаки свяченою водою та згадав добрим словом Леоніда Якимовича.
 
"Шановні професори, викладачі, дорогі студенти, сьогодні рік як не стало Леоніда Якимовича, для багатьох любого ректора, вчителя, наставника. Сьогодні, ми зібралися для того, щоб разом помолитися за нього. Звичайно, що ця дошка потрібна не нам, тим, які знали Леоніда Якимовича, вона -  для майбутніх поколінь, для того, щоб вони бачили, які великі люди вклали свою працю, час, здоров*я, щоб зміцнити, розбудувати університет, випустити сотні тисяч видатних випускників, які по всій Україні та за її межами пронесли славу про її навчальний заклад.
 
Для кожного з нас пам*ять про Леоніда Якимовича буде в наших серцях. Кожен,  хто його знав за життя, вірить, що й зараз він теж знаходиться перед Престолом Божим. Як на землі не зникла його праця, так не зникла  його душа і його величні зусилля, щоденні переживання  за університет, медичну науку. Все це бачить Господь і по великій любові до людей, до праці, яку мав Леонід Якимович Він дарував йому Царство Небесне. Нехай пам*ять про цього великого наставника, лікаря, вчителя з великої букви буде в наших серцях. Царство йому Небесне, вічная пам*ять, а всім нам -  продовжувати його величну працю, яку він започаткував, і завдяки якій медичний університет Тернополя є одним із найкращих медичних вузів України. Нехай Господь благословить всіх продовжувачів праці цієї великої людини, а йому дарує Царство Небесне", - завершив своє слово владика Нестор.
 
 
Ірина Скоробогата, прес-служба Тернопільської єпархії
 
 
 
 
 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
< .   . >

Православний табір

Наші друзі

cerkva-snt.at.ua
Каталог веб ресурсів Тернопільщини
bogoslov.cv.ua
svdh.dp.ua/
talne-cercva.com.ua/
hram.lviv.ua
Магазин церковної утварі

Наш Банер