АРХІЄПИСКОП НЕСТОР ЗВЕРШИВ БОГОСЛУЖІННЯ У ПРЕОБРАЖЕНСЬКОМУ СОБОРІ М. КРЕМЕНЦЯ
: Максим Герасимюк   
10.01.16
 9 січня, у третій день Різдвяних свят, Свята Церква вшановує пам'ять святого апостола, першомученика і архідиякона Стефана. Традиційно, цього дня, високопреосвященнійший Нестор, архієпископ Тернопільський, Кременецький і Бучацький, очолив святкову Божественну літургію у Свято-Преображенському соборі м. Кременця, з нагоди престольного свята одного із приділів.
       
У 2003 році, правий (південний) приділ величного собору було освячено на честь і пам’ять архідиякона Стефана. Щороку, на запрошення настоятеля собору прот. Володимира Буграка, владика Нестор очолює святкове Богослужіння.
   
Його Високопреосвященству співслужили: настоятель собору, благочинний Кременецького району прот. Володимир Буграк, намісник Свято-Юріївського монастиря на хуторі Вірля ігумен Полікарп, клірики собору прот. Димитрій Каленюк та свящ. Василій Стасів, запрошене духовенство Рівненської, Волинської, Київської єпархій та духовенство району.
   
З нагоди храмового свята величний собор був наповнений чималою кількістю парафіян та гостей. Урочистості Богослужінню надавав спів у виконанні академічного хору собору під керівництвом Ігоря Олександровича Кир’янчука.
   
Під час запричасного стиха, клірики Дубенського благочиння Рівненської єпархії привітали прихожан собору, виконавши декілька святкових Різдвяних колядок.
   
Багато хто із прихожан цього дня прийняли Таїнство сповіді та причастилися Святих Тіла і Крові Господньої. Традиційно серед численних причасників була велика кількість дітей та молоді.
   
Після заамвонної молитви, у Свято-Стефанівському приділі соборне духовенство на чолі із владикою Нестором відслужило уставний молебень святому першомученику.
    
Звершивши молебень архієпископ Нестор привітав усіх прихожан та духовенство собору із престольним святом та Різдвяними святами. У свою чергу отець Володимир від імені парафіян та кліриків храму подякував архіпастирю за очолену молитву та постійну батьківську опіку за кожного жителя м. Кременця та Кременецького району та знак спільної молитви підніс архіпастирю просфору, а прот. Димитрій Каленюк букет квітів.
    
За ревні труди, благодійницьку та волонтерську діяльність благословенних грамот удостоїлися ряд прихожан, парафій та громадських організацій.
      
Також, з благословення архієпископа Нестора, відбулася презентація книги «Собор Преображення Господнього в Кременці».
    
Завершилося Богослужіння співом духовного гімну «Боже, Великий, Єдиний, нам Україну храни…».
         
Виходячи з храму, архієпископ Нестор благословив всіх парафіян, а кожен із присутніх мав можливість поспілкуватися з владикою та вислухати його пастирські настанови.
        
Прес-служба Тернопільської єпархії
    
   
   
  
   
   
   
   
  
   
  
   
   
   
   
   
   
   
   

 
< .   . >

Православний табір

Наші друзі

cerkva-snt.at.ua
Каталог веб ресурсів Тернопільщини
bogoslov.cv.ua
svdh.dp.ua/
talne-cercva.com.ua/
hram.lviv.ua
Магазин церковної утварі

Наш Банер