ТЕРНОПІЛЬЩИНА МОЛИТОВНО ВІДЗНАЧИЛА ДЕСЯТИЛІТТЯ ЄПИСКОПСЬКОЇ ХІРОТОНІЇ СВОГО АРХІПАСТИРЯ
: Iryna   
07.03.16
 6 березня 2016 року, у неділю м'ясопусну, про Страшний суд, у десяту річницю своєї архієрейської хіротонії, Високопреосвященний Нестор, очолив відправу Божественної літургії в храмі Різдва Пресвятої Богородиці. Його Високопреосвященству спів служили: секретар єпархії прот. Олексій Головацький, клірик храму – прот. Роман Луговий, ключар кафедрального собору свв.Костянтина та Єлени прот. Євген Заплетнюк, благочинний Чортківського району прот. Богдан Верхомій, благочинний Козівського району прот. Володимир Коротницький, благочинний Бучацького району прот. Андрій Шкварок.
На малому вході, відзначаючи ревне служіння Церкві, архієпископ Нестор нагородив правом носіння наперсного хреста священика Михаїла Павлюка.
Під час богослужіння Високопреосвященнійший Владика Нестор звершив дві хіротонії, рукопоклавши в сан диякона іподиякона Володимира Тарасовича, а в сан пресвітера – диякона Володимира Гільтая.
Після відпусту Літургії було виголошено молитву за Україну, яка читається в час скорботи та нашестя ворогів, а також, виголошені уставні многоліття.
 
У своїй проповіді, після закінчення відправи, архієрей звернув увагу присутніх на тему недільного читання про Страшний суд наголосивши, що ми повинні служити людям так само щиро, як хочемо служити Богу. Владика також зауважив, що хоча чимало людей сьогодні не перестають бути щирими та жертовними, на жаль, головною бідою нашого суспільства все одно залишається черствість і байдужість. Свята Церква готуючи нас до Чотиридесятниці нагадує, що в пості важливо не те, що ми вживаємо в їжу, скільки стан нашого серця та любов до ближнього. 
 
Після проповіді архіпастиря, слово мав настоятель храму, секретар єпархії прот. Олексій Головацький. Від імені духовенства та мирян єпархії, отець Олексій привітав архієпископа Нестора з десятиліттям служіння на Тернопільській кафедрі та хіротонією архієрейської благодаті. Секретар єпархії пригадав, що ці роки для Тернопільщини стали роками зростання громад Київського Патріархату. Упродовж цього часу Владика Нестор невтомно трудився на користь Церкви, звершуючи богослужіння, поставляючи нових дияконів і священиків, звершуючи чернечі постриги, закладаючи нові храми та освячуючи відновлені.
 
Дякуючи архієпископу Нестору за святі молитви та архіпастирську опіку, отець Олексій вручив букет білих квітів, а від імені парафії Різдва Пресвятої Богородиці  - місця звідки розпочиналося єпископське служіння Владики - отець Роман Луговий вручив Святу Просфору. Від імені духовенства єпархії архієпископу Нестору було також вручено пам’ятний подарунок про десятилітній ювілей служіння на Тернопільській кафедрі – новий комплект єпископського облачення.
 
Від імені місцевої влади, архієпископа Нестора привітав голова Тернопільської обласної державної адміністрації Степан Барна, секретар Тернопільської міської ради Віктор Шумада, також Ігор Кульчицький - начальник головного управління з питань внутрішньої політики, національностей, релігій, преси та інформації Тернопільської ОДА. У цей день Владика приймав чисельні вітання від представників депутатського корпусу, місцевої інтелігенції, меценатів, духовенства з усієї України, численної пастви.
 
У свою чергу, архієпископ Нестор подякував усім за молитву та теплі привітання, та закликав і надалі докладати зусиль, кожен на своєму місці, для будівництва України та Помісної Церкви. При цьому зауваживши, що наша кінцева мета не побудова кафедрального собору в м.Тернополі, а зміцнення віри в душах наших парафіян, освячення їх благодаттю Господньою. Це для нас найголовніше.
 
Прес-служба Тернопільської єпархії
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
 
 
< .   . >

Православний табір

Наші друзі

cerkva-snt.at.ua
Каталог веб ресурсів Тернопільщини
bogoslov.cv.ua
svdh.dp.ua/
talne-cercva.com.ua/
hram.lviv.ua
Магазин церковної утварі

Наш Банер