ВЛАДИКА НЕСТОР ЗВЕРШИВ ЛІТУРГІЮ РАНІШОСВЯЧЕНИХ ДАРІВ
: Iryna   
17.03.16
 16 березня 2016 р. архієпископ тернопільський, Кременецький та Бучацький Нестор звершив ранкові уставні богослужіння та першу Літургію Ранішосвячених Дарів у храмі Різдва Пресвятої Богородиці м.Тернополя у співслужінні  кліриків храму: секретаря Тернопільської єпархії прот. Олексія Головацького, прот. Романа Лугового та голови фінансово-господарського відділу Тернопільської єпархії протодиякона Юрія Коханського.Літургію Ранішосвячених Дарів можна назвати одним із найпрекрасніших богослужінь Церкви Христової. Ця служба є серцевиною або центром Великопосних богослужінь. У деяких старовинних рукописних служебниках вона називається "Літургією Великої Чотиридесятниці". І, дійсно, вона є самим характерним богослужінням цього священного періоду року.

Літургія Ранішосвячених Дарів - це богослужіння, за яким таїнство перетворення хліба і вина в Тіло і Кров Господа не відбувається, але віруючі причащаються святих Дарів раніш освячених на літургії святителя Василія Великого або святителя Іоана Золотоустого.

Ця літургія відправляється під час Великого посту по середам і п'ятницям, на 5 тижні - в четвер і на Страсному тижні - в понеділок, вівторок і середу. Втім, літургія Ранішосвячених Дарів з нагоди храмових свят чи свят в честь святих угодників Божих може бути звершувана і в інші дні Великого посту, тільки в суботу і неділю вона ніколи не відправляється оскільки в ці дні піст послаблюється і звершується повна Літургія.
 
Прес-служба Тернопільською єпархії
 
 
 
 
 
 
 

 
< .   . >

Православний табір

Наші друзі

cerkva-snt.at.ua
Каталог веб ресурсів Тернопільщини
bogoslov.cv.ua
svdh.dp.ua/
talne-cercva.com.ua/
hram.lviv.ua
Магазин церковної утварі

Наш Банер