У П'ЯТНИЦЮ ПЕРШОЇ СЕДМИЦІ ВЕЛИКОГО ПОСТУ ВЛАДИКА НЕСТОР ЗВЕРШИВ ЛІТУРГІЮ РАНІШОСВЯЧЕНИХ ДАРІВ
: Iryna   
18.03.16
 18 березня 2016 року, у п’ятницю першої седмиці Великого посту, владика Нестор звершив літургію Ранішосвячених Дарів у кафедральному соборі свв. Костянтина та Єлени м. Тернополя.
За богослуінням разом з владикою молилися ключар собору прот. Євген Заплетнюк, свящ. Петро Мельничук, голова фінансово-господарського відділу Тернопільської єпархії протодиякон Юрій Коханський і диякон Андрій Вовк.


Перед Літургією прот. Євген Заплетнюк звершив відправу великопісних часів. Після Літургії владика Нестор звершив читання молебного канону святому великомученику Феодору Тирону та благословив коливо. Закінчилося богослужіння літією за померлих.

Щороку у п’ятницю першої седмиці Великого посту, напередодні дня пам’яті святого великомученика Феодора Тирона, служиться канон святому та освячується коливо на згадку про чудо, яке звершив великомученик Феодор у ІV ст.

Через 50 років після мученицької кончини святого Феодора, імператор Юліан Відступник (361 – 363), бажаючи поглумитися над християнами, наказав градоначальнику Константинополя окроплювати в першу седмицю Великого посту всю їжу на ринках ідоложертовною кров’ю. Святий Феодор, з’явившись уві сні архієпископу Євдоксію, повелів йому оголосити всім християнам, щоб ніхто не купував нічого на ринках, а їли варену пшеницю з медом – коливо (кутю або сочиво). В пам’ять цієї події Православна Церква щорічно звершує святкування на честь святого великомученика Феодора Тирона в суботу першого тижня Великого посту. У навечір’я суботи, у п’ятницю, на Божественній літургії Ранішосвячених Дарів після заамвонної молитви читається канон молебний святому великомученику Феодору, який склав преподобний Іоан Дамаскін. Після цього коливо благословляється і роздається віруючим. Святкування великомученику Феодору в суботу першої седмиці Великого посту описував вже Патріарх Константинопольський Нектарій (381 – 397).
 
Прес-служба Тернопільської єпархії
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
< .   . >

Православний табір

Наші друзі

cerkva-snt.at.ua
Каталог веб ресурсів Тернопільщини
bogoslov.cv.ua
svdh.dp.ua/
talne-cercva.com.ua/
hram.lviv.ua
Магазин церковної утварі

Наш Банер