ВЛАДИКА НЕСТОР ЗВЕРШИВ ПАСІЮ
: Iryna   
18.03.16
 18 березня 2016 року, ввечері у п’ятницю першої седмиці Великого посту,  архієпископ Тернопільський, Кременецький та Бучацький Нестор звершив чин Пасії (з читанням страсного Євангелія від Матфея, 26 і 27 глави) у  кафедральному соборі свв. Костянтина та Єлени м. Тернополя.

За богослуінням разом із владикою молилися ключар собору прот. Євген Заплетнюк, свящ. Петро Мельничук, голова фінансово-господарського відділу Тернопільської єпархії протодиякон Юрій Коханський і диякон Андрій Вовк.

Опісля владика Нестор виголоив проповідь на тему Євангельського читання.

Чин Пасії є особливо зворушливою великопосною службою, укладачем якої є святитель Петро Могила, митрополит Київський. Як і будь-яка постова служба (окрім субот і неділь) Пасія звершується при вимкненому освітленні у храмі, лише при світлі свічок, і основну її частину складає читання Євангелія (читається дві глави), що розповідає про останні події земного життя Спасителя до Його хресної смерті включно.

Передбачено звершувати 4 Пасії протягом усього посту (щоп’ятниці) за числом страсних Євангелій (від чотирьох євангелистів — свв. апп. Матфея, Марка, Луки та Іоана Богослова). Це особлива постова служба, яка яскраво розкриває вірним суть посту, відповідає на питання чому та для чого ми постимось, заради чого вдаємось до обмежень — постимось і складаємо жертву Богові, бо Його Жертва заради нас була значно більшою — Він Сина Свого Єдинородного віддав на смерть, обмежуємось і відмовляємось від багатьох речей у часі посту, бо Син Божий Всемогутній обмежив Себе заради нашого спасіння до краю, віддавши усе, включаючи власне життя.
 
 
Прес-служба Тернопільської єпархії
 
 
 
 
 

 
 
< .   . >

Православний табір

Наші друзі

cerkva-snt.at.ua
Каталог веб ресурсів Тернопільщини
bogoslov.cv.ua
svdh.dp.ua/
talne-cercva.com.ua/
hram.lviv.ua
Магазин церковної утварі

Наш Банер