У ВЕЛИКИЙ ЧЕТВЕР ВЛАДИКА НЕСТОР ВІДСЛУЖИВ ЛІТУРГІЮ СВТ.ВАСИЛІЯ ВЕЛИКОГО
: Iryna   
29.04.16
 28 квітня 2015 року - Великий і Страсний четвер, за богослужінням згадуються чотири важливі події з життя Христа Спасителя: Тайна вечеря, на якій Господь встановив таїнство Святої Євхаристії – Причастя Його Тіла і Крові; вмивання ніг ученикам на знак глибокого смирення і любові до них, а також як повчання всім християнам не шукати влади один над одним, а слугувати один одному; молитва в саду Гефсиманському; видання Ісуса Христа Юдою на неправедне судилище.

Страсний четвер також називають «Чистим», бо з цього дня починаються особливі приготування до святкування Пасхи – віруючі очищають житло від бруду, а також починають пекти паски та фарбувати великодні крашанки.
Цього ж дня священнослужителі заготовлюють св.Дари для причастя хворих на увесь рік.
У цей день, архієпископ Тернопільський, Кременецький і Бучацький Нестор звершив Божественну літургію свт. Василія Великого в кафедральному соборі свв. Рівноапостольних Костянтина та Єлени м.Тернополя.

Разом із Його Високопреосвященством молилися клірики собору: ключар прот. Євген Заплетнюк, прот. Павло Альбін, завідувач єпархіальної канцелярії свящ. Володимир Зубілевич, свящ. Петро Мельничук, голова фінансово-господарського відділу Тернопільської єпархії протодиякон Юрій Коханський та диякон Андрій Вовк.
За богослужінням, владика Нестор нагородив свящ. Петра Мельничука правом носіння набедреника.
 
У день заснування таїнства Євхаристії до причастя Святих Христових Таїн приступила велика кількість парафіян.
 
Прес-служба Тернопільської єпархії
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
< .   . >

Православний табір

Наші друзі

cerkva-snt.at.ua
Каталог веб ресурсів Тернопільщини
bogoslov.cv.ua
svdh.dp.ua/
talne-cercva.com.ua/
hram.lviv.ua
Магазин церковної утварі

Наш Банер