ВЛАДИКА НЕСТОР ОЧОЛИВ ПАСХАЛЬНЕ БОГОСЛУЖІННЯ
: Iryna   
02.05.16
 Цього року найбільше християнське свято - Світле Христове Воскресіння припадає на 1 травня. У ніч з 30 квітня на 1 травня 2016 року архієпископ Тернопільський, Кременецький і Бучацький Нестор у храмі Різдва Пресвятої Богородиці м.Тернополя очолив Пасхальні богослужіння - полуношницю, хресний хід, Великодню утреню та Божественну літургію святителя Іоана Золотоустого.Під час Великодньої відправи разом із владикою Нестором молилися клірики храму секретар єпархії прот. Олексій Головацький та прот. Роман Луговий, свящ. Володимир Гільтай, голова фінансово-господарського відділу Тернопільської єпархії протодиякон Юрій Коханський та диякон Андрій Вовк.

Незадовго до опівночі владика Нестор із духовенством та парафіянами вийшли на хресний хід навколо собору, який за уставом завершився перед закритими дверима храму, що символізують собою закритий Гріб Господній. Тут розпочалася Великодня утреня і вперше цього року було проголошено: «Христос Воскрес!».

Далі Владика, духовенство та парафіяни увійшли до храму, де утреня продовжилась каноном Пасхи. Під час утреньої владика Нестор прочитав Оголошувальне слово святителя Іоана Золотоустого. Ця Пасхальна проповідь, виголошена великим учителем Церкви ще у ІV столітті, читається у храмах щороку у день свята Світлого Христового Воскресіння.

Після завершення утрені, богослужіння продовжилося співом Пасхальних часів та святковою Божественною літургією. Під час літургії, за традицією, Пасхальне Євангеліє (Ін. 1: 1-17) читалося різними мовами:  українською, грецькою, эврейською, латинською, церковно-словянською, англійською. Після Євангеліє владика Нестор виголосив цьогорічне Патріарше Пасхальне послання.

Богослужіння завершилося освяченням артосів (пасхальних хлібів, які знаходяться біля вівтаря у храмі впродовж Світлого тижня, а у Світлу суботу роздаються вірним) та пасхальних приношень.

У цей день, велика кількість прихожан прийняли Таїнство сповіді та причастилися Святих Тіла і Крові Господньої.
 
Прес-служба Тернопільської єпархії
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
< .   . >

Православний табір

Наші друзі

cerkva-snt.at.ua
Каталог веб ресурсів Тернопільщини
bogoslov.cv.ua
svdh.dp.ua/
talne-cercva.com.ua/
hram.lviv.ua
Магазин церковної утварі

Наш Банер