25-ТИ РІЧЧЯ З ДНЯ ЗАСНУВАННЯ ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ДУХОВНОЇ СЕМІНАРІЇ
: Iryna   
25.05.16
 24 травня 2016 року, в день 25-ти річчя заснування Тернопільської духовної семінарії ім. свв. Рівноапостольних Кирила та Мефодія м.Збаража, архієпископ Тернопільський, Кременецькийй і Бучацький Нестор очолив Божественну літургію у Свято-Успенському соборі.


Цього святкового дня владиці Нестору співслужив єпископ Тернопільський і Теребовлянський Павло та молилося численне  місцеве та запрошене духовенство, яке приїхало розділити радість свята, випускники та викладачі навчального закладу.
На запричасному стиху зі словом повчання до богомольців звернувся прот. Михаїл Найко, наставляючи вірян споглядати достойну кончину життя святителів країн слов'янських свв. Рівноапостольних Кирила та Мефодія, переймаючи їхню незламну віру та любов Бога".
 
Зі словами вітання в день ювілею навчального закладу, до усіх присутніх, а особливо до його незмінного ректора прот. Романа Сливки, який незбаром відзначатиме своє 80-ти річчя, звернувся й владика Нестор: "Ми знаємо, що є багато інших духовних навчальних закладів, які готують священнослужителів, богословів, регентів, але в той важкий період - початку 90-хх років, коли треба було стати на захист Українського Православ'я, Тернопільська семінарія була першою. Так як і зараз у часи війни ми бачимо, як багато доброволців, які немаючи військової освіти, піготовки стали на захист уккраїни, стримали нашестя чужинців, так і тоді таку роль для Української Церкви відіграла й наша семінарія.

Зараз ми пишаємося багатьма випускниками, адже те зерно, яке було посіяне в їхніх серцях та душах в стінах семінарії не загинуло, а дало плід. Велика заслуга в розбудові семінарії і тих славних випускниках є багаторічного ректора отця Романа, який віддавав усе своє здоров*я, душу для студентів, не шкодуючи часу він обрав свою стежку служіння, відчув покликання Боже - навчати інших." - підсумував вадика Нестор.
 
Слід зазначити, що багато випускників семінарії служить по всій Україні, але є уже частина священиків, які відійшли до Господа і продовжують своє служіння перед престолом Божим на небесах. Тому в цей день також молитовно згадували й їх.
 
У цей день, прихожани прийняли Таїнство сповіді та причастилися Святих Тіла і Крові Господньої, традійно серед них були й діти.
 
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
 
< .   . >

Православний табір

Наші друзі

cerkva-snt.at.ua
Каталог веб ресурсів Тернопільщини
bogoslov.cv.ua
svdh.dp.ua/
talne-cercva.com.ua/
hram.lviv.ua
Магазин церковної утварі

Наш Банер