БОГОСЛУЖІННЯ ВЛАДИКИ НЕСТОРА НА СВЯТО ТРІЙЦІ
: Iryna   
19.06.16
 19 червня, в  День  Святої  Трійці, Свято-Троїцький собор смт. Підволочиська відзначає  своє престольне  свято.Тут у цей день архієпископ Тернопільський, Кременецький і Бучацький Нестор очолив Божественну літургію.
За доброю традицією свого архіпастиря зустріли прихожани на подвір'ї храму з короваєм та вишитим рушником.

Його Високопреосвященству співслужили: настоятель собору, благочинний Підволочиського району прот. Тарасій Махніцький та духовенство району й області.
На запричасному до вірян зі словом повчання звернувся прот. Андрій Васькевич.
 
У день престольного свята храм зібрав велику кількість прихожан. Багато дітей у цей день причастилися Святих Тіла і Крові Господньої.Після заамвонної молитви соборне духовенство на чолі із владикою Нестором, а з ними і всі парафіяни, вийшли на обхід довкола храму. Під час обходу священнослужителі читали Святе Євангеліє, а високопреосвященнійший владика Нестор окроплював усіх освяченою водою.
      
Святковий день Святої Трійці містить в собі подвійне торжество: і в славу Пресвятої Тройці, і в славу Пресвятого Духа, Який видимо зійшов на Апостолів і скріпив новий вічний завіт Бога з людьми. Перший день П’ятидесятниці, тобто неділю, Церква присвячує переважно в славу Пресвятої Тройці; і цей день в народі називається Трійцею, а другий, тобто понеділок – в славу Духа Пресвятого, і називається Духовим днем.

Зішестя Святого Духа це – наче вінець і завершенням викупительного подвигу Сина Божого. Тому і саме це свято є достойним і радісним завершенням церковних торжеств на честь і славу Воскреслого Господа. Адже в дні Зішестя Святого Духа народжується Христова Церква. І Дух Святий провадить, просвічує, освячує і зберігає її.

На це свято прийнято прикрашати храм і свої оселі гілками з дерев та квітами, на знак того, що у ті часи, коли був даний Божий Закон, вся природа красувалася в зелені. Звідси ще одна назва П’ятидесятниці – Зелені Свята. Адже квіти й зелень дерев є ознакою життя і тому стали вони символом життєдайного Святого Духа. Як природа навесні оновляється зеленню і квітами, так і свята Церква та її діти-християни оновляються силою Духа Святого.
 
Прес-служба Тернопільської єпархії
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
< .   . >

Православний табір

Наші друзі

cerkva-snt.at.ua
Каталог веб ресурсів Тернопільщини
bogoslov.cv.ua
svdh.dp.ua/
talne-cercva.com.ua/
hram.lviv.ua
Магазин церковної утварі

Наш Банер