ВЛАДИКА НЕСТОР ВЗЯВ УЧАСТЬ У ДЕРЖАВНО-ЦЕРКОВНИХ УРОЧИСТОСТЯХ З НАГОДИ ХРАМОВОГО СВЯТА ТА ДНЯ М.ДУБНО
: Iryna   
03.08.16
 02 серпня 2016 року, в день пам’яті cвятого пророка Ілії, своє храмове свято відзначила громада Свято-Іллінського кафедрального собору міста Дубно. Також цього дня дубенчани вперше відзначали День свого міста, тим самим відновили історичну справедливість, яку давно потребувало Дубно.


З нагоди подвійного свята у Свято-Іллінському соборі було відслужено Божественну літургію, яку очолив архієпископ Рівненський і Острозький Іларіон.

На подвір'ї храму владику Іларіона зустріли діти недільної школи, які привітали архіпастиря святковими віршами, а староста собору Дорофей Федорович підніс архієрею запашний коровай.

При вході до собору архієпископа Іларіона зустрів настоятель протоієрей Ігор Когут, котрий підніс владиці напрестольний хрест та запросив його очолити святкове богослужіння.
На запрошення владики Іларіона в м.Дубно прибули вікарій Київської єпархії, керуючий справами Київської Патріархії архієпископ Вишгородський Агапіт; архієпископ Тернопільський, Кременецький і Бучацький Нестор, які й співслужили керуючому Рівненською єпархією.

Разом із владиками також молилися благочинний Дубенського міського благочиння протоієрей Василій Лозинський; благочинний Дубенського районного благочиння протоієрей Ігор Загребельний; настоятель собору протоієрей Ігор Когут та прибуле духовенство з Рівненської, Тернопільської та Львівської єпархій.


Під час Малого входу владика Іларіон, з благословення Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета нагородив клірика собору протодиякона Олександра Цомпеля черговою богослужбовою нагородою – правом носіння камилавки.

Після Євангельського читання архієпископ Іларіон звернувся до присутніх з повчальним словом в якому наголосив на твердій вірі святого пророка Ілії.

По завершенні літургії відбувся хресний хід навколо собору з читанням Євангелія та окропленням вірних освяченою водою. Також було відслужено заупокійну літію за довголітнім кліриком Арсенієм Христюком, могила якого знаходиться на території храму.

Потім архієреї разом з духовенством освятили водосвятний ківорій, який збудований стараннями настоятеля та громади.

Після завершення чину освячення архієпископ Агапіт зачитав вітальну адресу від Святійшого Патріарха Філарета:

Вельмишановний Василь Михайлович! Всечесний отче Ігоре, духовенство та жителі міста Дубно!

Вітаю Вас із святом на честь великого пророка Господнього Ілiї та днем Вашого рідного міста! Надзвичайно символічно і знаково, що міська управа обрала саме цього великого і праведного мужа Божого за небесного покровителя міста Дубно. Адже як святий пророк Ілія у своєму житті зазнав багато переслідувань і нападів від ідолопоклоників та нечестивих язичників, так і Ваше місто в своїй багатовіковій історії зазнало чимало баталій та нападів, проте завжди ревно боронилось від всіляких нападників, і Господь завжди оберігав його від знищення і руйнування.

Воістинно правдиві слова Псалмоспівця: «Коли не Господь будує дім, даремно трудяться будівничі; коли не Господь береже місто, даремно пильнує сторожа…» (Пс.126,1). Очевидно, що Дубно як одне з найдревніших міст Волині, яке в усі історичні часи було на перехрестях важливих історичних й політичних подій, торгових шляхів, центром духовного життя краю, і сьогодні залишається своєрідним центром історичної Волині плекаючи традиції духовності, державності та патріотизму. І хоча у глибині тисячоліть губляться витоки його історії, проте Дубно як місто, засноване й розбудоване князями Острозькими – можновладними і впливовими особами на політичній арені Європи ХV – ХVІІ ст. увібрало в себе всі риси духовно-культурного осередку сучасної багатостраждальної України.

Про це свідчить активна участь жителів міста щодо підтримки Революції Гідності та її ідеалів, смілива і жертовна боротьба молодих дубенчан на Сході України у зоні АТО, підтримка наших воїнів і жителів окупованих територій численними гуманітарними допомогами, але найголовніше - дубенчани завжди були великими патріотами своєї України та своєї Помісної Української Православної Церкви.

Бажаю щоби за молитвами пророка Божого Ілії Господь подавав Вам сміливість і ревність завжди триматися шляху правди та істини! Нехай щастя, любов і достаток живуть у кожному домі, в кожній сім'ї, об’єднуючи всіх у згуртовану та міцну Українську родину.

В свою чергу Дубенський міський голова подякував за вітання та подарував Святійшому Патріарху Філарету та архієпископу Іларіону пам’ятні подарунки. Також із словами подяки за візит та молитву до архієреїв і духовенства звернувся настоятель собору протоієрей Ігор Когут.

Потім архієреї, священнослужителі, представники влади та віряни під виконання духовим оркестром пісні «Реве та стогне Дніпр широкий» урочисто поклали квіти до пам’ятника Тарасу Шевченку.

В другій половині дня святкування продовжилося у Дубенському Свято-Миколаївському чоловічому монастирі, де відбувся фестиваль духовної музики за участі хору духовенства Дубенського благочиння; хору духовенства Рівненської єпархії «Анафора»; хору храму на честь Холмської ікони Богородиці м. Луцьк «Аксіос»; чоловічого ансамблю церковного співу м. Львів «Калофонія» та Львівської Державної Академічної чоловічої хорової капели «Дударик».

Потім на центральній площі міста архієпископ Іларіон привітав дубенчан з Днем міста, а хорові колективи проспівали молитву: «Боже великий, єдиний».

Завершилось святкування молебнем у Замковій каплиці на честь святого пророка Божого Ілії, який у співслужінні духовенства очолив архієпископ Іларіон.

Під час молебню підносились молитви про мир в Україні та прохання про об'єднання Української Православної Церкви.
 
 
Прес-служба Тернопільської єпархії
за матеріалами  http://rivne-cerkva.rv.ua/
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
< .   . >

Православний табір

Наші друзі

cerkva-snt.at.ua
Каталог веб ресурсів Тернопільщини
bogoslov.cv.ua
svdh.dp.ua/
talne-cercva.com.ua/
hram.lviv.ua
Магазин церковної утварі

Наш Банер