БОГОСЛУЖІННЯ ВЛАДИКИ НЕСТОРА У СВЯТО ВИНЕСЕННЯ ЧЕСНИХ ДРЕВ ЖИВОТВОРЧОГО ХРЕСТА ГОСПОДНЬОГО
: Iryna   
15.08.16
 14 серпня Православна Церква відзначає свято Винесення чесних древ Животворчого Хреста Господнього. Також цього дня вшановується пам’ять старозавітних мучеників Маккавеїв (166 р. до Р.Х.). У 9 столітті в Константинополі у серпні місяці траплялося багато хвороб. Люди хворіли з року в рік. І тому Константинопольський Патріарх вирішив взяти частинку Хреста, на якому був розіп’ятий Господь Ісус Христос. Патріарх повелів цю частину взяти і обносити містом Константинополем.
Обносили його впродовж двох тижнів, звершували молебні, освячували воду, окропляли цією водою і Господь силою чесного Хреста визволяв людей від хвороб. І з того часу святкування цієї події перейшло і на Русь, і тому й наш народ відзначає цю подію.

Чому Хрест Господній має таку силу? Тому що на цьому дереві, на Хресті, Син Божий втілений, Який будучи Богом став людиною – переміг диявола, переміг гріх і Своїм Воскресінням подолав смерть. Треба звернути увагу, що не саме дерево, а Божественна сила, яка була поєднана з цим Хрестом, звершувала незвичайні чудеса.

Животворчий Хрест має благодатну Божественну силу і ця Божественна благодатна сила зціляє людей від хвороб і це відбувається до цього часу.

14 серпня 2016 року архієпископ Тернопільський, Кременецький і Бучацький Нестор, з архіпастирським візитом побував в Свято-Воскресенській парафії с.Лопушне Лановецького району. Владику Нестора супроводжував голова фінансово-господарського відділу Тернопільської єпархії протодиякон Юрій Коханський. За доброю традицією свого архіпастиря зустріли діти на подвір'ї храму з короваєм та вишитим рушником.
Вітальним словом у притворі храму владику Нестора зустрів настоятель храму прот. Роман Будола та запросив очолити богослужіння. За богослужінням разом зі своїм архіпастирем молився собор духовенства та віряни храму.

Опісля, за доброчесне служіння та активну діяльність владика Нестор нагородив ряд прихожан Благословенними грамотами. Медаль за "Жертовність та любов до України" з рук Владики отримав волонтер-меценат Гарач Василь Миколайович.
У цей день багато прихожан прийняли Таїнство сповіді та причастилися Святих Тіла і Крові Господньої. Також владика Нестор освятив зілля та мед принесені парафіянами.

Також, соборне духовенство на чолі із владикою Нестором, а з ними і всі парафіяни, хресною ходою вирушили до козацької могили захисників України, які віддали своє життя за волю свого народу. На могилі Владика очолив літію за героями-козаками. Священнослужителі та віряни проспівали «Вічну пам'ять» загиблим.
 
Прес-служба Тернопільської єпархії
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
< .   . >

Православний табір

Наші друзі

cerkva-snt.at.ua
Каталог веб ресурсів Тернопільщини
bogoslov.cv.ua
svdh.dp.ua/
talne-cercva.com.ua/
hram.lviv.ua
Магазин церковної утварі

Наш Банер