ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ АРХІПАСТИР ВЗЯВ УЧАСТЬ В УРОЧИСТОСТЯХ З НАГОДИ 100-РІЧЧЯ БОЇВ ЗА ЛИСОНЮ
: Iryna   
11.09.16
 У рамках святкування 100-річчя з часу боїв за гору Лисоня, біля якої Українські Січові стрільці впродовж двох місяців стримували наступ російських військ під час Першої світової війни, було освячено відреставрований меморіал воїнам УСС, міжконфесійну каплицю і встановлений напередодні святкувань хрест на вершині Лисоні. Архієпископ Тернопільський, Кременецький і Бучацький Нестор разом із представниками духовенства Тернопільської єпархії на запрошення організаторів взяв участь в урочистостях.

У селі Посухів, де відбулася церемонія перепоховання останків українських січових стрільців на сільському кладовищі та панахида за українськими патріотами, вбитими сто років тому в бою під Лисонею, владика Нестор зазначив, що події, які нині відбуваються в нашій державі, черговий раз нагадують, що лише ми, українці, можемо захистити свою землю, дати відсіч ворогам, які прагнуть поневолити наш народ, знищити нашу державу.
 
«Слава Богу, що завжди серед нас є справжні патріоти, які стають на захист держави. Вони не хваляться своїми вчинками, а просто беруть до рук зброю і захищають Україну. Тож вічна пам'ять загиблим героям. А нам усім Господь нехай їхнім подвигом, їхніми молитвами дарує сильну, незалежну, по-справжньому вільну українську державу, на яку не ступить більше нога ворога», - підсумував архієпископ Нестор.
 
Після освяченням стрілецької каплиці Покрови Пресвятої Богородиці та хреста на вершині Лисоні Високопреосвященний Нестор звернувся до сотень присутніх на молебні за Україну з такими словами:
«Господь наш Ісус Христос сказав, що немає більшої любові, ніж коли хтось життя своє покладає за інших. Герої, яких ми згадуємо сьогодні, українські січові стрільці, боронили Україну сто років тому і поклали своє життя з надією на те, що вони помруть, але Україна буде жити. Вони помруть, але народ житиме на своїй землі, буде ростити дітей, шанувати Бога і любити свою Україну. Після того в Україні було багато важких часів, але ми бачимо, що сьогодні, через сто років, їхня мрія збулася. І хоча сьогодні ми продовжуємо боротьбу, бо той самий російський агресор прийшов на нашу землю і новітні воїни, новітні січовики стоять на захисті нашої Батьківщини, але ми знаємо, що там, перед престолом Божим, січовики, які загинули тут, захищаючи Україну, моляться і просять у Господа благословення і заступництва для нашої української землі.
Тож вірмо, що їхніми молитвами, їхнім подвигом ми невдовзі теж здобудемо перемогу. Україна буде по-справжньому вільна і жоден загарбник більше не ступить на нашу землю», - підсумував владика Нестор.
 
Прес-служба Тернопільської єпархії
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
< .   . >

Православний табір

Наші друзі

cerkva-snt.at.ua
Каталог веб ресурсів Тернопільщини
bogoslov.cv.ua
svdh.dp.ua/
talne-cercva.com.ua/
hram.lviv.ua
Магазин церковної утварі

Наш Банер