ОСВЯЧЕННЯ ДЕРЖАВНОГО ПРАПОРА
: Максим Герасимюк   
23.08.09
 23 серпня народ України відзначає День Державного Прапора. У зв’язку з цим у всіх регіонах України відбувалися урочисті освячення державного стягу. 
         
У Тернополі урочистості відбулися на Театральному майдані міста. На запрошення обласної влади Преосвященнійший єпископ Тернопільський і Бучацький Нестор у співслужінні духовенства різних конфесій освятив Державний прапор, який було піднято над Театральним майданом, а також прапори, які будуть підняті на в’їздах в Тернопільську область. 
     
           
            
           
Після освячення владика Нестор звернувся до присутніх із словами повчання у яких наголосив: «У нас, українців-християн, є два символи які завжди ведуть до перемоги: це Хрест, який веде до перемоги над гріхом, духовною смертю; і є український синьо-жовтий прапор, який завжди вів наш народ до перемоги над різного роду ворогами, над тими людьми котрі не хотіли незалежності України, а бажали зробити з українського народу покірних рабів. Але як 2000 років хрест допомагає нам перемагати ворога нашої душі – диявола, так само багато сотень років наш синьо-жовтий стяг веде українців до незалежності, державності, соборності. І сьогодні освятивши цей прапор, ми показали, що ці два символи в нашому серці завжди поряд».
         
          
           
         
Почесне право підняти Державний прапор над Тернополем було надано учасниці Олімпійських ігор Вірі Зозулі та автору пам’ятника Степану Бандері Роману Вільгушинському.
            
       
               
В урочистостях взяли участь заступник голови Тернопільської ОДА Федір Шевчук, голова обласної ради Олексій Кайда, міський голова Тернополя Роман Заставний, учасниками національно-визвольних змагань, громадських та політичних організацій краю, військові, студентська та учнівська молодь.
           
              
Після урочистостей на Театральному майдані єпископ Нестор очолив Божественну Літургію у кафедральному соборі Різдва Пресвятої Богородиці. 
       
Максим ГЕРАСИМЮК
 
< .   . >

Православний табір

Наші друзі

cerkva-snt.at.ua
Каталог веб ресурсів Тернопільщини
bogoslov.cv.ua
svdh.dp.ua/
talne-cercva.com.ua/
hram.lviv.ua
Магазин церковної утварі

Наш Банер