Форум керівників молодіжного православного руху. День другий
: Administrator   
16.09.06

Доповідь єп. ІоанаЦі дні ввійдуть в історію молодіжного православного руху в Україні. Можливо, організатори форуму і самі не усвідомлюють, яку велику справу вони роблять, але документи, прийняті 15-16 вересня 2006 р., безумовно матимуть величезний вплив на розвиток та діяльність молодіжного православного руху в Україні.

День 16 вересня, як і кожен день православного християнина, розпочався з ранкової молитви. Після сніданку єпископ Черкаський і Чигиринський Іоан виголосив доповідь, в якій торкнувся такого важливого моменту в житті православного братства, як духовний аспект життя в Церкві. Він наголосив, що духовне життя повинно бути головним чинником діяльності православної молоді. Після доповіді владики Іоана представники Рівенського православного молодіжного братства представили ряд цікавих проектів, започаткованих ними.

Далі доповідь про організацію роботи молодіжних братств та єпархіальних відділів в справах молоді з позиції підбору співробітників та планування діяльності виголосила Секретар Синодального управління в справах молоді Наталя Гранчак. Крім теоретичного та ілюстративного матеріалу учасникам форуму був запропонований цікавий психологічний тест, який призначений для виявлення виду діяльності, який найбільше підходить людині. Таке тестування допоможе керівникам відділів та братств краще виявляти схильність людей до певних видів діяльності та краще підбирати кадри.

Після обіду робота продовжилась в секціях. Першу секцію, в яку увійшли голови Єпрахіальних управлінь в справах молоді, очолив архім. Федір. Він запропонував учасникам секції доповідь про те, як потрібно організовувати відділи по роботі з молоддю та які форми цієї роботи варто застосовувати. Ключовим моментом доповіді стало представлення типового положення про Єпархіальний відділ в справах молоді. Після цього єп. Іоан торкнувся питання функцій та діяльності духівника братства.

Друга секція, на якій головував єпископ Тернопільский і Бучацький Нестор, складалась з голів молодіжних православних братств. "Хто не знає минулого - не має права на майбутнє", переконані організатори форуму, тому перша доповідь в цій секції, яку виголосив Директор інституту морфології ТДМА ім. Горбачевського, радник єпископа Тернопільського і Бучацького, доктор медичних наук Ілля Євгенович Герасимюк, була присвячена історичному шляху братського руху в Україні. Доповідач проаналізував питання виникнення та діяльності православних братств та вказав на досягнення та помилки братств XVI-XVIII стт. Цікаво, що молодіжні православні братства діяли вже в XVI ст., тому сучасний молодіжний братський рух має в нашій країні багату історію.

Після цієї доповіді Голова Луцького братства св. Миколи, князя Луцького Іван Марченко представив проект типового статуту молодіжних православних братств УПЦ Київського Патріархату. Даний проект викликав жваве обговорення, тому що необхідність в єдиному статуті для братств назріла уже давно. Крім цього статуту учасники секції прийняли рішення створити комісію по розробці Уставу братства - документа, який би регулював норми внутрішнього життя братств. Схвально була сприйнята ідея активної участі братчиків в літургійному житті Церкви, яка виразилась в рішенні щомісяця усім членам братств причащатись Святих Христових Таїн.

З певних технічних причин було прийнято рішення перенести закриття форуму на вечір 16 вересня. Були зачитані резолюці секцій, далі учасники форуму одноголосно прийняли Проект концепції молодіжної роботи УПЦ Київського Патріархату, який тепер буде запропонований для затвердження Священному Синоду. Наприкінці всі бажаючі могли висловити свої думки щодо цього форуму. В кожному з виступів прозвучало побажання зробити цей форум регулярним, так як такі зустрічі необхідні для розвитку молодіжного православного руху.

Завтра форум завершиться Божественною літургією в Кафедральному соборі Різдва Пресвятої Богородиці м. Тернопіль.

Фотографії з засідань форуму можна переглянути в нашому фотобанку.

 
< .   . >

Православний табір

Наші друзі

cerkva-snt.at.ua
Каталог веб ресурсів Тернопільщини
bogoslov.cv.ua
svdh.dp.ua/
talne-cercva.com.ua/
hram.lviv.ua
Магазин церковної утварі

Наш Банер