РАДУЙСЯ, ПРЕПОДОБНИЙ НАШ ОТЧЕ АМФІЛОХІЮ
: Максим Герасимюк   
14.07.11
 Волинська земля завжди славилася великою кількістю святих та подвижників. Одним з тих кого вшановує Собор Волинських святих є преподобний Амфілохій Почаївський. Свята Православна Церква вшановує пам'ять преподобного двічі на рік: 1 січня – день смерті; та 12 травня – день прославлення преподобного та зачислення його до лику святих. Проте 13 липня відзначається ще одна визначна подія пов'язана із прп. Амфілохієм. Після того як було знайдено його мощі, раку з тілом було привезено у с.Мала Іловиця Шумського району – місце народження преподобного. В цей день отець Амфілохій повернувся додому.
         
13 липня 2011 року у Свято-Вознесенському храмі с. Велика Іловиця відбулося соборне архієрейське богослужіння з нагоди цієї дати. На прохання керуючого Тернопільсько-Бучацької єпархії єпископа Нестора божественну літургію очолив високопреосвященнійший Іов, архієпископ Тернопільський і Кременецький. На запрошення єпархіального управління також відгукнулися та прибули розділити радість свята: архієпископ Луцький і Волинський Михаїл, архієпископ Черкаський і Чигиринський Іоан, єпископ Вінницький і Брацлавський Онуфрій, єпископ Чернігівський і Ніжинський Іларіон, єпископ Тернопільський і Теребовлянський Павло.
   
                
  
       
       
        
       
        
Богослужіння урочисто супроводжував професійний спів хору храму прп. Іова Почаївського с.Горинка Кременецького району.
            
Цього радісно дня храм та подвір'я довокло церкви були переповнені благовірним людом, адже велика кількість прочан прибула у Велику Іловицю із різних куточків Тернопільської, Рівненської та Волинської областей задля спільної молитви та вшанування пам'яті великого подвижника української землі – преподобного Амфілохія. Багато хто із прочан причастилися Святих Тіла і Крові.
         
На Богослужіння розділити радість свята прибули представники влади: депутат Тернопільської обласної ради Степан Барна, заступник голови ВО «Свобода» Михайло Головко, депутат Тернопільської обласної ради, заступник голови Шумської РДА з гуманітарних питань Світалана Демчук, мер м. Кременця Олексій Ковальчук.
          
Після завершення богослужіння відбувся Хресний хід від Свято-Вознесенського храму до хатини у с. Мала Іловиця де прожив преподобний Амфілохій. Тут із ранку читали акафіст до преподобного Амфілохія ченці Волинської єпархії, котрі також прибули розділити радість свята.
        
На місці де сьогодні стоїть хрест отець Йосиф (до постригу в схиму прп. Амфілохій носив це ім’я) заповідав що тут постане храм. По заповіту преподобного цього дня було освячено хрест на місці будівництва храму та монастиря на честь прп. Амфілохія. Рівно через 40 років тут знову залунала молитва.
       
                    
     
     
      
       
       
         
По завершенні урочистостей до вірних звернувся архієпископ Іов, котрий розповів про житіє преподобного.
       
Після цього єпископ Нестор висловив подяку всім архієреям, духовенству та прочанам котрі прибули на це велике святкування та повідомив, що надалі такі святкування будуть щорічними та регулярними.
 
Із вітальним словом також виступили: депутат Тернопільської обласної ради Степан Барна та заступник голови ВО «Свобода» Михайло Головко.
 
На останок настоятель Свято-Вознесенського храму прот. Андрій Любунь подякував усім меценатам та парфіянам котрі допомогли організувати сьогоднішнє свято та розповів про труднощі та перепетії, які перешкоджали провести це вшанування. 

За переказами відомо, що преподобний Амфілогій нікого не випускав із свого дому необігрітим чи голодним. Тому за традицією святого всі присутні Хресним ходом повернулися до Свято-Вознесенського храму де на них чекала святкова трапеза, щоб і через 40 років ніхто не йшов з дому отця Амфілохія голодним чи необігрітим.
              
Максим ГЕРАСИМЮК
прес-служба Тернопільсько-Бучацької єпархії
 
< .   . >

Православний табір

Наші друзі

cerkva-snt.at.ua
Каталог веб ресурсів Тернопільщини
bogoslov.cv.ua
svdh.dp.ua/
talne-cercva.com.ua/
hram.lviv.ua
Магазин церковної утварі

Наш Банер