У ТЕРНОПОЛІ ВШАНУВАЛИ ЖЕРТВ ГОЛОДОМОРУ 1932-1933 РР.
: Максим Герасимюк   
29.11.11
 26 листопада 2011 року, по всій Україні вшановували пам'ять жертв невинно заморених голодом у 1932-1933 рр. На всіх центральних площах України проходили пам’ятні заходи приурочені 79-й річниці голодомору-геноциду.
              
У Тернополі поминальні заходи відбулися на Театральному майдані міста, посеред якого було викладено хрест із свічок, в знак пам’яті про невинно заморених голодом. На запрошення влади міста та області участь у поминальних заходах прийняв Преосвященнійший Нестор, єпископ Тернопільський і Бучацький.
        
На початку поминальних заходів до численних присутніх звернулися представники влади міста та області: міський голова Тернополя Сергій Надал, заступник голови Тернопільської ОДА Петро Гоч, заступник голови Тернопільської обласної ради Олег Боберський.
   
        
        
         
            
О 16:00 відбулася Всеукраїнська хвилина мовчання, якою вшанували усіх хто постраждав від Геноциду 1932-33 рр.
        
Після хвилини-пам’яті духовенство різних конфесій відслужило заупокійну літію. Очолив панахиду високопреосвященнійший Іов, архієпископ Тернопільський і Кременецький у спіслужінні преосвященнійшого Нестора, єпископа Тернопільського і Бучацького, преосвященнійшого Мстислава, єпископпа Тернопільського і Червоногородського (УАПЦ) та численного духовенства різних конфесій м. Тернополя.
      
Після панахиди представники влади взяли участь в акції «Запали свічку» і долучили свої вогники до тих, що символізували поминальний хрест. Їх прикладу послідувала численна громада міста, яка була присутня на мітингу-реквіємі.
     
                  
          
         
Відслуживши літію преосвященнійші владики звернулися до присутніх із словами пам’яті про невинно заморених. У своєму слові єпископ Нестор наголосив, що ми повинні мати віру в своєму серці та любов до Бога, і Господь завжди захистить нас від будь-якої напасті, голоду і несподіваної смерті. Лише з Богом ми будем справді українцями, і зможемо побудувати сильну державу в яку не прийде ніякий загарбник і не повторить тих подій, які відбулися у 1932-33 рр.
         
Максим ГЕРАСИМЮК
прес-служба Тернопільсько-Бучацької єпархії
 
< .   . >

Православний табір

Наші друзі

cerkva-snt.at.ua
Каталог веб ресурсів Тернопільщини
bogoslov.cv.ua
svdh.dp.ua/
talne-cercva.com.ua/
hram.lviv.ua
Магазин церковної утварі

Наш Банер