БОГОСЛУЖІННЯ У ДЕНЬ НАВЕЧІР’Я РІЗДВА ХРИСТОВОГО
: Максим Герасимюк   
07.01.12
 6 січня 2012 року, у переддень свята Різдва Христового, преосвященнійший Нестор, єпископ Тернопільський і Бучацький очолив Божественну літургію святителя Василія Великого у храмі Різдва Пресвятої Богородиці м. Тернополя. Його Преосвященству співслужило духовенство храму: секретар єпархії прот. Олексій Головацький і благочинний м. Тернополя прот. Роман Луговий.
         
По завершенні Богослужіння духовенство проспівало тропар та кондак свята Різдва Христового.
     
            
        
         
           
        
Переддень свята Різдва Христового (6 січня за новим стилем) називається ще навечір’я свята. Православна Церква встановила традиції святкування навечір’я Різдва Христового вже в IV столітті.
    
У V столітті Константинопольський патріарх Анатолій, а потім Анатолій і Софроній Єрусалимські, Косма Маюмський та Іоан Дамаскін написали для святкування Різдва Христового священні піснеспіви, якими Церква прославляє цю радісну подію.
    
Цього дня звершується особлива служба: Великі (Царські) Часи, Зображальні та Вечірня, яка приєднується до Літургії святого Василія Великого.
     
              
        
       
         
       
        
Цього ж дня, ввечері, в Різдвяний Свят-вечір, преосвященнійший владика звершив святкову Різдвяне всеношну (Велике Повечеріє з Літією та святковою Утреньою). Його Преосвященству співслужило духовенство храму.
    
Під час поліелею архіпастир помазував всіх прихожан освяченим під час літії єлеєм.
          
Звершивши всенічне бдіння владика Нестор разом із духовенством , за доброю традицією, заспівали декілька Різдвяних колядок.
    
Максим ГЕРАСИМЮК
прес-служба Тернопільсько-Бучацької єпархії
 
< .   . >

Православний табір

Наші друзі

cerkva-snt.at.ua
Каталог веб ресурсів Тернопільщини
bogoslov.cv.ua
svdh.dp.ua/
talne-cercva.com.ua/
hram.lviv.ua
Магазин церковної утварі

Наш Банер