У РІДНОМУ СЕЛІ ПРЕПОДОБНОГО АМФІЛОХІЯ ПОЧАЇВСЬКОГО ПОСТАНЕ ХРАМ
: Максим Герасимюк   
09.01.12
 8 січня 2012 року, у другий день Різдвяних свят, коли Свята Православна Церква вшановує Собор Пресвятої Богородиці, преосвященнійший Нестор, єпископ Тернопільський і Бучацький відвідав із архіпастирським візитом Свято-Вознесенську парафію с. Велика Іловиця Шумського району.
           
Святковими віршами на паперті храму зустрічали архіпастиря прихожани. На запрошення парафіян та настоятеля владика Нестор очолив святкову Божественну Літургію.
    
Його Преосвященству співслужив: настоятель храму прот. Андрій Любунь, клірик Свято-Преображенського собору м. Кременця прот. Димитрій Калинюк, ігумен Димитрій (настоятель храму св. ап. і євангелиста Іоана Богослова м. Здолбунів Рівненської обл.) та свящ. Олександр Базиляк.      
      
Під час запричасного свящ. Богдан Репецький (настоятель храму Святої Трійці с. Рахманів Шумського р-ну) прочитав Різдвяне послання єпископа Тернопільського і Бучацького Нестора.
         
   
     
        
          
       
        
          
         
        
          
По завершенні Богослужіння духовенство на чолі із владикою Нестором пройшли Хресною ходою у с. Мала Іловиця, де 13 липня 2011 року було освячено хрест під будівництво храму та монастиря преподобного Амфілохія Почаївського. Саме у цьому селі провів останні роки свого життя преподобний.
       
40 років тому, отець Амфілохій заповідав, що у Його рідному селі постане храм. Цього святкового Різдвяного дня, мрія преподобного продовжувала здіснюватися. У співслужінні соборного духовенства єпископ Нестор освятив та заклав наріжний камінь під будівництво храму Преподобного Амфілохія Почаївського.
     
Розділити радість свята та побачити цю історичну подію, до с. Мала Іловиця прибув племінник преподобного Амфілохія Мартин Головатюк з родиною, котрий поділився своїми спогадами про преподобного.
                    
   
        
      
        
         
         
         
        
                        
Звершивши чин закладення каменю владика Нестор привітав усіх жителів с. Мала Іловиця із початком Богом благословенної справи та побажав, щоб за молитвами преподобного Амфілохія Господь благословив, щоб у скорому часі тут постав храм.
      
Отець Андрій, котрий був ініціатором будівництва, розповів про історію заснування та будівництва храму та висловив подяку усім меценатам та парафіянам котрі долучилися до цієї благої справи.
      
Із вітальним словом також виступив депутат Тернопільської обласної ради Степан Барна.
      
По завершенні чину освячення владика Нестор дав інтерв’ю тернопільському телебаченню.
            
За доброю традицією преподобного, для всіх хто прийшов розділити радість свята, було приготовано частування. Адже отець Амфілохій ніколи не випускав нікого із свого дому голодним чи не обігрітим.
      
    
Максим ГЕРАСИМЮК
прес-служба Тернопільсько-Бучацької єпархії
 
< .   . >

Православний табір

Наші друзі

cerkva-snt.at.ua
Каталог веб ресурсів Тернопільщини
bogoslov.cv.ua
svdh.dp.ua/
talne-cercva.com.ua/
hram.lviv.ua
Магазин церковної утварі

Наш Банер