БОГОСЛУЖІННЯ У ДЕНЬ ПАМ'ЯТІ СВЯТОГО ПЕРШОМУЧЕНИКА І АРХІДИЯКОНА СТЕФАНА
: Максим Герасимюк   
10.01.12
 9 січня 2012 року, у третій день Різдвяних свят Свята Православна Церква вшановує пам'ять святого першомученика і архідиякона Стефана. Цього дня за багатолітньою традиціє преосвященнійший Нестор, єпископ Тернопільський і Бучацький звершив святкову Божественну літургію у Свято-Преображенському соборі м. Кременця, адже правий приділ храму освячений саме на честь архідиякона Стефана.
       
Його Преосвященству співслужив: настоятель собору, благочинний Кременецького району прот. Володимир Буграк, клірики собору прот. Сергій Галевич та прот. Димитрій Калинюк, прот. Миколай Мних (настоятель храму преп. Іова Почаївського с. Горинка Кременецького району), прот. Василь Ярмолюк (настоятель Хрестовоздвиженського храму м. Кременця), прот. Андрій Любунь (настоятель Свято-Вознесенського храму с. Велика Іловиця Шумського району) та свящ. Сергій Загальський.
             
        
         
         
           
          
           
У день престольного свята храм був наповнений великою кількістю прихожан. Урочисто і злагоджено лунали церковні піснеспіви у виконанні академічного хору собору під керівництвом Ігоря Олександровича Кир’янчука, котрі надавали Богослужінню особливої святкової атмосфери.
    
Цього дня велика кількість парафіян, серед яких було багато дітей, причастилися Святих Тіла і Крові Господньої.
     
Після заамвонної молитви владика Нестор звернувся до численних прихожан із словами повчання, у котрих розповів про подвижницьке життя та мученицьку кончину архідиякона Стефана та наголосив, що для того щоб кожен християнин спасся – Господь протягом нашого земного життя подає для цього все необхідне. Господь посилає нам страждання, щоб через них утверджувалася наша віра, адже якщо ми у них не починаємо хулити Бога, а навпаки дякуємо Йому за цей засіб для виправлення та спасіння – тоді ми справді є православними християнами.
                    
             
              
            
           
          
            
Після відпусту отець Володимир подякував владиці за постійну молитовну опіку та візитацію з нагоди храмового свята. У свою чергу владика Нестор привітав отця настоятеля та всіх парафіян із престольним святом та побажав і надалі із вірою в серці та надією на Бога відроджувати велику святиню м. Кременця – Свято-Преображенський собор.
          
Завершилося святкове Богослужіння уставним многоліттям Святійшому Патріарху Філарету, Преосвященнійшому єпископу Нестору та собору духовенства. Наостанок хор виконав духовний гімн «Боже великий, єдиний…».
             
По завершенні Богослужіння духовенство помазувало святим єлеєм усіх парафіян собору.
  
Максим ГЕРАСИМЮК
прес-служба Тернопільсько-Бучацької єпархії
 
< .   . >

Православний табір

Наші друзі

cerkva-snt.at.ua
Каталог веб ресурсів Тернопільщини
bogoslov.cv.ua
svdh.dp.ua/
talne-cercva.com.ua/
hram.lviv.ua
Магазин церковної утварі

Наш Банер