АРХІЄРЕЙСЬКЕ БОГОСЛУЖІННЯ В НЕДІЛЮ ТОРЖЕСТВА ПРАВОСЛАВ’Я
: Максим Герасимюк   
06.03.12
 «Це є віра апостольська, це є віра отцівська, це є віра православна, ця віра утвердила вселенну!»
     
У першу неділю Великого посту Свята Православна Церква відзначає Торжество Православ’я. Воно було встановлене в IX ст., в пам`ять остаточної перемоги над ворогами православ`я – іконоборцями. Єрессь іконоборства було засуджено Святими Отцями на VII Вселенському соборі. В честь цієї великої перемоги – відновлення іконошанування, і було встановлене окреме святкування, яке дійшло до наших днів як непересічна подія Вселенської Церкви.
             
      
        
          
        
        
4 березня 2012 року, у неділю першої седмиці Великого посту, високопреосвященнійший Нестор, архієпископ Тернопільський і Бучацький звершив Божественну літургію у храмі Різдва Пресвятої Богородиці м. Тернополя.
  
Високопреосвященнійшому владиці співслужив благочинний м. Тернополя прот. Роман Луговий, секретар єпархії прот. Олексій Головацький та свящ. Сергій Загальський.
  
В цей день, традиційно, велика кількість прихожан прийняли таїство сповіді та причастилися Святих Тіла і Крові Господньої.
  
По завершенні Богослужіння владика Нестор разом із духовенством міста відслужили чин Торжества Православ’я.
            
         
         
Звершивши молебень архієпископ Нестор звернувся до присутніх із повчальним словом у котрому наголосив: «Не зважаючи на всі переслідування Церква вистояла і зміцнюється. І для кожного з нас це повинно бути нагадування про те, що наша віра є істинна. Якщо ми будемо твердо її триматися: не лише говорити що ми православні, але і жити благочестивим життям по заповідях Христових та вченню православної церкви – то ніякий ворог, ніякі перешкоди нас не зламають, не переможуть, а ми, натомість, будемо твердо йти шляхом до спасіння та вічного життя».
         
              
          
5 березня виповнюється 6 років з дня архієрейської хіротонії високопреосвященнійшого владики Нестора. З нагоди наступаючого ювілею до архіпастиря із вітальним словом звернувся секретар єпархії прот. Олексій Головацький та благочинний м. Тернополя прот. Роман Луговий. Всечесні отці подякували владиці Нестору за архіпастирську опіку та постійну за молитву за ввірену Йому паству.
  
У свою чергу архієпископ Нестор подякував духовенству за привітання та зазначив, що перше його Богослужіння на Тернопільській кафедрі було звершене саме у храмі Різдва Пресвятої Богородиці у неділю Торжества Православ’я, тому сьогоднішнє свято є подвійним.
Завершилося Богослужіння уставним многоліттям.
   
Фото: Станіслав КЛАПАК
 
Максим ГЕРАСИМЮК
прес-служба Тернопільсько-Бучацької єпархії
 
< .   . >

Православний табір

Наші друзі

cerkva-snt.at.ua
Каталог веб ресурсів Тернопільщини
bogoslov.cv.ua
svdh.dp.ua/
talne-cercva.com.ua/
hram.lviv.ua
Магазин церковної утварі

Наш Банер