АРХІЄПИСКОП НЕСТОР ЗВЕРШИВ УТРЕНЮ ВЕЛИКОЇ СУБОТИ
: Максим Герасимюк   
15.04.12
 13 квітня 2012 року, у переддень Великої суботи, високопреосвященнійший Нестор, архієпископ Тернопільський і Бучацький, близько опівночі традиційно звершив Утреню Великої суботи з чином поховання Плащаниці у храмі преп. Іова Почаївського с. Горинка Кременецького району.
     
На початку утрені, після співу тропарів на «Бог Господь», архієпископ Нестор разом із духовенством  читали похвали зі стихами 17-ї кафізми на три статті. Цю кафізму прийнято читати при відспівуванні спочилих або на панахидах.
          
      
      
      
        
       
Після цього читається канон Великої Суботи. Цей канон теж плач про похованого Христа, але в ньому все сильніше звучить нова тема – очікування Воскресіння. «Не ридай Мене Мати, що бачиш у гробі сущого... востану бо і прославлюся», – співає хор.
   
Під заупокійний спів «Святий Боже, Святий Кріпкий, Святий Безсмертний, помилуй нас...» із Плащаницею тихим хресним ходом довколо храму завершується утреня.
    
Його Високопреосвященству співслужив настоятель храму прот. Миколай Мних, благочинний Збаразького району прот. Святослав Швець, благочинний Кременецького району прот. Володимир Буграк та духовенство Збаразького, Кременецького та Зборівського районів.
             
        
        
      
         
       
На Богослужінні читаються 15 паремій із Старого Завіту, які містять пророцтва про Воскресіння Христове. Після співу «Воскресни Господи» духовенство змінює темні ризи на білі – це символізує, що тіла Христа вже немає в гробі і відображає всю таємницю Великої Суботи.
    
В день Великої Суботи велика кількість прихожан причастилися Святих Тіла і Крові Господньої.
     
По завершенні Богослужіння Високопреосвященнійший владика благословив хліби та вино.
    
Максим ГЕРАСИМЮК
прес-служба Тернопільсько-Бучацької єпархії
 
< .   . >

Православний табір

Наші друзі

cerkva-snt.at.ua
Каталог веб ресурсів Тернопільщини
bogoslov.cv.ua
svdh.dp.ua/
talne-cercva.com.ua/
hram.lviv.ua
Магазин церковної утварі

Наш Банер