БОГОСЛУЖІННЯ НА БОЖІЙ ГОРІ У СВЯТО ПЕРЕПОЛОВЕННЯ П’ЯТИДЕСЯТНИЦІ
: Максим Герасимюк   
12.05.12
 9 травня 2012 року Свята Православна Церква відзначає свято Переполовення П’ятдесятниці. Традиційно в цей день звершується урочиста архієрейська Божественна літургія на Божій горі, що біля Почаєва.
      
На запрошення архієпископа Тернопільського і Кременецького Іова участь у соборному богослужінні взяв архієпископ Тернопільський і Бучацький Нестор.
   
За переказами, Божа гора здавна була місцем подвижництва численних монахів, про що свідчить велика кількість печер. Саме на цьому місці у часи монголо-татарської навали відбулось чудесне явлення Божої Матері, після якого на скелі залишився відбиток її стопи, тому це місце вже століттями шанується як святе.
      
    
        
        
        
          
        
         
В цей день свято розпочалось урочистою зустріччю архієреїв біля підніжжя гори, звідси розпочався хресний хід на її вершину, до традиційного місця богослужіння.
        
На вершині гори архієреї звершили Божественну літургію у співслужінні духовенства Тернопільсько-Кременецької, Тернопільсько-Бучацької, Рівненської та Івано-Франківської єпархій.
    
Цього дня до причастя Святих Тайн приступило багато паломників, що приїхали з різних парафій куточків Тернопільщини.
             
       
          
        
         
        
        
       
В день Переполовення після літургії традиційно звершується малий водо святний молебень, де ми просимо Господа напоїти спраглі душі водами благочестя, як Він «кликав, говорячи: коли прагне хто з вас нехай прийде до Мене та й п'є!» (Ін. 7, 37), тож і цього дня, всі вірні через окроплення святою водою, сподобились отримати особливу Божу благодать.
   
Прес-служба Тернопільсько-Бучацької єпархії
 
< .   . >

Православний табір

Наші друзі

cerkva-snt.at.ua
Каталог веб ресурсів Тернопільщини
bogoslov.cv.ua
svdh.dp.ua/
talne-cercva.com.ua/
hram.lviv.ua
Магазин церковної утварі

Наш Банер