ДЕНЬ НЕБЕСНОГО ПОКРОВИТЕЛЯ АРХІЄПИСКОПА НЕСТОРА
: Максим Герасимюк   
09.11.12
 9 листопада Свята Православна Церква вшановує пам'ять преподобного Нестора Літописця, Печерського, в Ближніх печерах (бл. 1114). Для багатьох вірних Тернопільської області цей день є святковим, адже преп. Нестор Літописець є небесним покровителем керуючого Тернопільською єпархією, високопреосвященнійшого Нестора, архієпископа Тернопільського, Кременецького і Бучацького.
      
З нагоди тезоіменитства Його Високопреосвященство звершив Божественну літургію у храмі Різдва Пресвятої Богородиці м. Тернополя. На запрошення архієпископа Нестора, розділити радість свята також прибув високопреосвященнійший Антоній, митрополит Хмельницький і Кам’янець-Подільський.
         
       
     
    
     
       
Високопреосвященнійшим владикам співслужили: секретарі Тернопільської єпархії прот. Олексій Головацький та прот. Мирон Гах, обласний благочинний прот. Борис Солтис, секретар Хмельницької єпархії прот. Володимир Марущак, благочинний м. Тернополя прот. Роман Луговий та благочинні Тернопільської єпархії.
 
Під час Богослужіння архієпископ Нестор звершив хіротонію, рукоположивши іподиякона Тарасія Швеця на диякона.
  
По завершенні літургії було відслужено молебень до преподобного Нестора Літописця.
      
     
    
      
     
    
Після відпусту із вітальним словом до владики Нестора звернувся митрополит Антоній. Владика привітав архієпископа Нестора із днем небесного покровителя та відзначив ту працю, яку звершує владика, як керуючий єпархією; та побажав Його Високопреосвященству і надалі з вірою у серці вести до спасіння ввірену йому паству.
  
Від імені духовенства єпархії високпреосвященнійшого владику привітав секретар єпархії прот. Олексій Головацький. Отець Олексій подякував владиці за щиру молитву, духовну опіку та архіпастирську підтримку кожного члена Тернопільської єпархії. Також отець-секретар відзначив і ту невтомну працю, котру звершує владика на посту керуючого об’єднаної Тернопільської єпархії та утвердженні православ’я на Тернопільщині. Духовенство побажало Його Високопреосвященству Божественної благодаті, заступництва Пресвятої Богородиці та молитов преподобного Нестора Літописця у жертовному, богомудрову архієрейському служінні на Ниві Христовій.
      
     
      
      
     
       
Привітати владику також прибула влада міста та області. Голова Тернопільської обласної ради Олексій Кайда подякував архіпастирю за молитовну опіку над Тернопільським краєм та побажав Його Високопреосвященству ще довгих років служіння на Ниві Христовій. На знак пошани Олексій Петрович подарував владиці Євхаристійний набір.
 
Тернопільський міський голова Сергій Надал відзначив плідну та активну співпрацю владики із владою міста. Сергій Віталійович попросив владику і надалі благословляти жителів міста та постійно молитися за кожного з них і на знак пошани подарував владиці архієрейську митру.
 
Від імені Тернопільської обласної державної адміністрації вітальне слово виголосив начальник управління внутрішньої політики Ігор Кульчицький. Із вітальним словом також звернувся депутат обласної ради Степан Барна, заслужений артист України, актор Ігор Сачко.
         
        
     
     
      
Колектив прес-служби Тернопільської єпархії приєднується до всіх привітань та зичить Його Високопреосвященству всесильної допомоги Божої у подальшому служінні на Ниві Христовій на благо Святої Православної Церкви, тілесного здоров’я, душевних сил, радості духовної, щоб по молитвах Преподобного Нестора Літописця Господь укріпляв Вас, високопреосвященнійший владико, на нелегкому архіпастирському служінні.
      
Іс полла еті, Деспота!
  
Максим ГЕРАСИМЮК
прес-служба Тернопільської єпархії
 
< .   . >

Православний табір

Наші друзі

cerkva-snt.at.ua
Каталог веб ресурсів Тернопільщини
bogoslov.cv.ua
svdh.dp.ua/
talne-cercva.com.ua/
hram.lviv.ua
Магазин церковної утварі

Наш Банер