ПЕРША ПАСІЯ У ЧАС ВЕЛИКОГО ПОСТУ
: Максим Герасимюк   
24.03.13
 22 березня 2013 року, у п’ятницю першої седмиці Великого посту, високопреосвященнійший Нестор, архієпископ Тернопільський, Кременецький і Бучацький звершив першу Пасію (з читанням страсного Євангелія від Матфея) у храмі святих рівноапостольних Костянтина та Єлени м. Тернополя.
  
Його Високопреосвященству співслужили клірики храму: старший священик храму прот. Павло Альбін, голова єпархіального відділу духовно-патріотичного виховання у зв’язках зі Збройними Силами та іншими військовими формуваннями України прот. В’ячеслав Кізілов, ігумен Іоан та прот. Ігор Тимків.
   
      
   
Після прочитання страсного Євангелія владика Нестор звернувся до присутніх прихожан із повчальним словом.
  
Довідка:
Чин Пасії є особливо зворушливою великопісною службою, укладачем якої є святитель Петро Могила, митрополит Київський.
  
Як і будь-яка постова служба (окрім субот і неділь) Пасія звершується при вимкненому освітленні у храмі, лише при світлі свічок, і основну її частину складає читання Євангелія (читається дві глави), що розповідає про останні події земного життя Спасителя до Його хресної смерті.
  
Передбачено звершувати 4 Пасії протягом усього посту (щоп’ятниці) за числом страсних Євангелій (від чотирьох євангелистів — свв. апп. Матфея, Марка, Луки та Іоана Богослова). Це особлива постова служба, яка яскраво розкриває вірним суть посту, відповідає на питання чому та для чого ми постимось, заради чого вдаємось до обмежень — постимось і складаємо жертву Богові, бо Його Жертва заради нас була значно більшою — Він Сина Свого Єдинородного віддав на смерть; обмежуємось і відмовляємось від багатьох речей у часі посту, бо Син Божий Всемогутній обмежив Себе заради нашого спасіння до краю, віддавши усе, включаючи власне життя.

  
Максим ГЕРАСИМЮК
прес-служба Тернопільської єпархії
 
< .   . >

Православний табір

Наші друзі

cerkva-snt.at.ua
Каталог веб ресурсів Тернопільщини
bogoslov.cv.ua
svdh.dp.ua/
talne-cercva.com.ua/
hram.lviv.ua
Магазин церковної утварі

Наш Банер