УСТАВНІ БОГОСЛУЖІННЯ У СВЯТО ВОЗДВИЖЕННЯ ЧЕСНОГО І ЖИВОТВОРЧОГО ХРЕСТА ГОСПОДНЬОГО
: Максим Герасимюк   
05.10.13
 27 вересня Свята Православна Церква відзначає одне із великих двунадесятих свят – Воздвиження Чесного і Животворчого Хреста Господнього. Це свято було встановлене на честь віднайдення Хреста, на якому було розіп’ято Господа.
        
26 вересня 2013 року, напередодні свята, високопреосвященнійший Нестор, архієпископ Тернопільський, Кременецький і Бучацький звершив Всенічне бдіння у храмі Різдва Пресвятої Богородиці м. Тернополя.
        
     
     
     
Його Високопреосвященству співслужили: настоятель храму, секретар єпархії прот. Олексій Головацький та клірик храму прот. Роман Луговий.
  
На початку вечірнього богослужіння Хрест, прикрашений квітами як символ дерева життя, був покладений на святий Престіл. Полієлей у відповідності до традиції свята був звершений у вівтарній частині храму.
        
На великому славослів'ї, зі співом трисвятого, духовенство перенесло Хрест на середину храму, де архієпископ Нестор звершив чин Воздвиження.      
       
   
      
      
      
Під час цього особливого чину Хрест було воздвигнуто на всі сторони світу. Після чину Воздвиження усі учаснику Богослужіння мали можливість прикластися до Животворчого Хреста, після чого високопреосвященнійший владика помазув всіх освяченим єлеєм.
   
27 вересня 2013 року, у день свята Воздвиження, архієпископ Нестор очолив Божественну Літургію у Свято-Троїцькому храмі м. Тернополя.
  
Його Високопреосвященству співслужило духовенство храму.
         
   
    
     
     
     
З благословення Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета, з нагоди 60-ліття з дня народження, архієпископ Нестор нагородив настоятеля храму прот. Анатолія Зінкевича орденом Святого Георгія Побідоносця.
     
Після відпусту високопреосвященнійший владика у співслужінні духовенства звершив освячення центрального купола та накупольного хреста храму.
    
Максим ГЕРАСИМЮК
прес-служба Тернопільської єпархії
 
< .   . >

Православний табір

Наші друзі

cerkva-snt.at.ua
Каталог веб ресурсів Тернопільщини
bogoslov.cv.ua
svdh.dp.ua/
talne-cercva.com.ua/
hram.lviv.ua
Магазин церковної утварі

Наш Банер