У РІДНОМУ СЕЛІ ПРЕПОДОБНОГО АМФІЛОХІЯ ПОЧАЇВСЬКОГО ОСВЯЧЕНО ХРАМ НА ЧЕСТЬ СВЯТОГО
: Максим Герасимюк   
23.11.13
 23 листопада 2013 року, коли Свята Православна Церква вшановує пам'ять апп. від 70-ти: Ераста, Олімпа, Родіона, Сосипатра, Кварта, і Тертія (І), у с. Мала Іловиця Шумського району збувся заповіт преп. Амфілохія Почаївського.
    
Преподобний Амфілохій є уродженцем Малої Іловиці і останні роки свого благочестивого земного життя провів у рідному селі, зціляючи не лише простих людей, а й воїн УПА. Протягом усього життя святий мав намір збудувати храм у своєму селі, але радянська влада всіляко цьому перешкоджала. Не зважаючи на перепони, преподобний завжди говорив: «Мене не буде, а церква – буде».
     
І ось,  більше як через 40 років з дня кончини преподобного, Його заповіт виконано. На тому самому місці де заповідав отець Йосиф, сьогодні постав храм.
     
     
      
     
     
Урочисте освячення та першу святкову Божественну літургію у новому храмі звершив високопреосвященнійший Нестор, архієпископ Тернопільський, Кременецький і Бучацький.
      
Його Високопреосвященству співслужили: будівничий храму, настоятель Свято-Вознесенського храму с. Велика Іловиця прот. Андрій Любунь, секретар єпархії прот. Олексій Головацький, благочинний м. Тернополя прот. Борис Солтис, Вишнівецький благочинний прот. Святослав Швець, благочинний Кременецького району прот. Анатолій Довгалюк, благочинний Шумського району прот. Ігор Борак, намісник Свято-Пантелеймонівського чоловічого монастиря урочища Кадіб (Чернівецька єпархія) архімандрит Марк, намісник Свято-Юріївського чоловічого монастиря на хуторі Вірля ієромонах Полікарп, благочинний Зборівського району свящ. Іоан Осейко, свящ. Олег Гах та духовенство Лановецького, Кременецького, Шумського та Тернопільського районів.
  
На Богослужінні, разом жителями села молився голова Тернопільської обласної ради Василь Хомінець та Народний депутат України Михайло Головко.
       
     
       
      
Під час запричасного, з благословення владики Нестора, змістовну проповідь виголосив архімандрит Марк, котрий наголосив на важливості розбудови храму духовного, а не матеріального.
     
В цей святковий день велика кількість прихожан причастилися Святих Тіла і Крові Господньої. Особливо приємно було бачити велику кількість дітей, котрі приступали до Святого причастя.
  
Після відпусту архієпископ Нестор привітав усіх із освяченням храму та відзначив високими церковними нагородами меценатів та будівничих храму. Нагороди отримали: Орденом Святого Рівноапостольного князя Володимира Великого ІІ ступеня нагороджено Михайла Головка; ювілейною медаллю «1025 років Хрещення Руси-України» - Олександра Омельчука та Сергія Худу.
          
       
     
      
     
Також високопреосвященнійший владика відзначив невтомну працю будівничого храму прот. Андрія Любуня та побажав йому і надалі із вірою в серці та допомогою преподобного Амфілохія розбудовувати цей храмовий комплекс (у подальшому планується зведення братського корпусу та відкриття монастиря).
  
Завершилося Богослужіння уставним многоліттям.
  
За доброю традицією преподобного, для всіх хто прийшов розділити радість свята, було приготовано частування. Адже отець Амфілохій ніколи не випускав нікого із свого дому голодним чи необігрітим.
  
Максим ГЕРАСИМЮК
прес-служба Тернопільської єпархії
 
< .   . >

Православний табір

Наші друзі

cerkva-snt.at.ua
Каталог веб ресурсів Тернопільщини
bogoslov.cv.ua
svdh.dp.ua/
talne-cercva.com.ua/
hram.lviv.ua
Магазин церковної утварі

Наш Банер