СВЯТО-ТРОЇЦЬКИЙ СОБОР СМТ. ПІДВОЛОЧИСЬК ВІДЗНАЧИВ ОДНЕ ІЗ СВОЇХ ХРАМОВИХ СВЯТ
: Максим Герасимюк   
15.12.13
 Першим, кого покликав йти за собою Господь наш Ісус Христос, був рибалка Андрій із Галілеї – саме тому він і був названий Первозваним. Після Вознесіння Господнього, Його ученики-апостоли, отримавши обіцяного Утішителя, Духа Святого, згідно веління свого Господа повинні були проповідувати Євангеліє усьому творінню.
    
Перед розселенням з Єрусалиму, всі вони з'єдналися востаннє у одному місці, і там, за навіюванням Духа Божого, склали так званий апостольський символ віри, як план майбутньої всесвітньої проповіді та розділити між собою краї в котрих повинні були порповідувати. Частиною святого апостола Андрія стали обширні країни Віфінії і Пропонтиди, Греції і Македонії, Фракії і Скіфії. Апостол пройшов Малу Азію, Фракію, Македонію, дійшов до Дунаю, перетнув побережжя Чорного моря, Грузію, Крим, Тавриду і по Дніпру піднявся до того місця, де стоїть Київ. На тому місці, де Андрій Первозванний встановив хрест, сьогодні збудована Андріївська церква.
        
    
     
     
   
Пройнятий Духом Божим, апостол благословив священні пагорби Києва. Поставив на одному з них хрест, і, звернувшись до учнів своїх, сказав: "На цих горах возсіяє благодать Божа, і град великий має бути і церкви многі має Бог воздвигнути...". Саме тому апостола Андрія вважають основоположником Української православної Церкви.
  
Свята Церква згадує пам'ять святого апостола щороку 13 грудня, у день Його мученицької кончини.
   
13 грудня 2013 року високопресвященнійший Нестор, архієпископ Тернопільський, Кременецький і Бучацький відвідав із архіпастирським візитом Свято-Троїцький собор смт. Підволочиськ.
   
З нагоди храмового свята (нижній храм величного собору освячений на честь святого апостола Андрія Первозваного) високопреосвященнійший владика звершив Божественну літургію.
       
    
            
    
Його Високопреосвященству співслужили: настоятель собору, благочинний Підволочиського району прот. Тарасій Махніцький, Скалатський благочинний прот. Віктор Борисюк та численне духовенство Підволочиського, Тернопільського, Теребовлянського та Збаразького районів.
    
У день хравомового свята храм бу внаповнений великою кількістю прихожан.
   
Після відпусту, духовенство на чолі із архієпископом Нестором, вийшло на обхід довкола собору із читання Святого Євангелія та окропленням усіх прихожан.
  
Завершилося Богослужіння уставним многоліттям Патріарху Філарету, архієпископу Нестору, духовенство та всім вірним.
  
Максим ГЕРАСИМЮК
прес-служба Тернопільської єпархії
 
< .   . >

Православний табір

Наші друзі

cerkva-snt.at.ua
Каталог веб ресурсів Тернопільщини
bogoslov.cv.ua
svdh.dp.ua/
talne-cercva.com.ua/
hram.lviv.ua
Магазин церковної утварі

Наш Банер