УСТАВНІ БОГОСЛУЖІННЯ У НАВЕЧІР’Я РІЗДВА ХРИСТОВОГО
: Максим Герасимюк   
09.01.14
 6 січня 2014 року, у Навечір’я Різдва Христового (Різдвяний свят-вечір), архієпископ Нестор звершив уставні Богослужіння свята (Великі (Царські) Часи, Зображальні та Вечірню, яка приєднується до Літургії святого Василія Великого) у храмі Різдва Пресвятої Богородиці м. Тернополя.
          
Його Високопреосвященству співслужили: секретар єпархії прот. Олексій Головацький, клірик храму прот. Роман Луговий та свящ. Сергій Росіцький.
  
По завршенні Богослужіння духовенство на чолі із владикою Нестором проспівало кондак і тропар свята Різдва Христового.
   
       
    
      
    
Того ж дня, ввечері, архієпикоп Нестор звершив святкову Різдвяну всеношну (Велике Повечеріє з Літією та святковою Утреньою) у Свято-Троїцькому соборі м. Тернополя.
    
Висоокпреосвященнійшому владиці співслужило духовенство харму на чолі зі настоятелем прот. Анатолієм Зінкевичем.
     
Під час поліелею архіпастир помазував всіх прихожан освяченим на літії єлеєм.
     
По завершенні всенічної владика Нестор разом із духовенством заспівали декілька Різдвяних колядок та привітали усіх із Різдвом Христовим.
       
Про свято:
Переддень свята Різдва Христового (6 січня за новим стилем) називається ще навечір’я свята. Православна Церква встановила традиції святкування навечір’я Різдва Христового вже в IV столітті.
    
У V столітті Константинопольський патріарх Анатолій, а потім Анатолій і Софроній Єрусалимські, Косма Маюмський та Іоан Дамаскін написали для святкування Різдва Христового священні піснеспіви, якими Церква прославляє цю радісну подію.
    
Цього дня звершується особлива служба: Великі (Царські) Часи, Зображальні та Вечірня, яка приєднується до Літургії святого Василія Великого.
    
Максим ГЕРАСИМЮК
прес-служба Тернопільської єпархії
 
< .   . >

Православний табір

Наші друзі

cerkva-snt.at.ua
Каталог веб ресурсів Тернопільщини
bogoslov.cv.ua
svdh.dp.ua/
talne-cercva.com.ua/
hram.lviv.ua
Магазин церковної утварі

Наш Банер