СВЯТО-УСПЕНСЬКИЙ ХРАМ С. ГОРОДНИЦЯ ВІДЗНАЧИВ СВОЄ ПРЕСТОЛЬНЕ СВЯТО
: Максим Герасимюк   
29.08.14
 Одного разу, коли Пресвята Марія молилася на горі Елеонській, з`явився їй архангел Гавриїл з райською фініковою гілкою і сказав радісну звістку, що через три дні скінчиться Її земне життя, і Господь візьме Її до Себе. Господь чудесним способом зібрав до Неї всіх апостолів, крім Фоми. У годину кончини Божої Матері незвичайне світло осяяло кімнату; Сам Господь Ісус Христос явився і прийняв Її пречисту душу.
       
Апостоли поховали пречисте тіло Богородиці згідно Її бажання у Гефсиманському саду, в печері, де спочивали тіла Її батьків і праведного Йосифа. Через три дні після поховання Божої Матері у Єрусалим прибув апостол Фома. Апостоли, зглянувшись над ним, вирішили відвалити камінь, щоб дати можливість попрощатися з тілом Божої Матері. Та коли відкрили печеру, то не знайшли в ній пресвятого Її тіла, а лише пелени.
       
Під час молитви апостоли побачили в повітрі Божу Матір, оточену ангелами, котра сказала їм: "Радійте! Я з вами повсякчасно; і завжди буду молитовницею вашою перед Богом". Свята Православна Церква згадує Успіння Пресвятої Богородиці 28 серпня (15 серпня ст. ст.).
                  
      
         
          
           
          
28 серпня 2014 року, у свято Успіння Пресвятої Владичиці нашої Богородиці і Приснодіви Марії, на запрошення прот. Юрія Підгірського, архієпископ Тернопільський, Кременецький і Бучацький відвідав Свято-Успенську парафію с. Городниця Підволочиського району.
         
З нагоди храмового свята, високопреосвященнішйи владика очолив святкову Божественну літургію. Першими на церковному подвір’ї, свого духовного батька, віршами зустріли наймолодші прихожани храму.
          
Його Високопреосвященству співслужили: настоятель храму прот. Юрій Підгірський, Скалатський благочинний прот. Віктор Борисюк, Збаразький благочинний прот. Іоан Лесик та запрошенне духовенство Підволочиського району.
                  
          
             
             
              
          
У день престольного свята, сільський храм був наповнений прихожани та гостями, які прибули розділити радість свята.
           
Після заамвонної молитви духовенство на чолі із архієпископом Нестором звершили обхід довкола храму, по завершенні якого високопреосвященнійший владика освятив ікони свв. рівноапп. і вел. кнн. Володимира і Ольги, котрим тепер прикрашені центральні ворота храму.
         
Завершилося Богослужіння уставним многоліттям та окропленням усіх присутніх освяченою водою.
       
Максим ГЕРАСИМЮК
прес-служба Тернопільської єпархії
 
< .   . >

Православний табір

Наші друзі

cerkva-snt.at.ua
Каталог веб ресурсів Тернопільщини
bogoslov.cv.ua
svdh.dp.ua/
talne-cercva.com.ua/
hram.lviv.ua
Магазин церковної утварі

Наш Банер