ПРАВОСЛАВНА ГРОМАДА С. БУТИН ПЕРЕЙШЛА ДО УПЦ КИЇВСЬКОГО ПАТРІАРХАТУ
: OlehHakh   
13.10.14
 Ще одна православна громада Тернопільщини прейшла під юрисдикцію УПЦ Київського Патріархату.
       
Мешканці с. Бутин прийняли рішення молитись в правдивій Українській Церкві. Зібравши підписи під відповідною заявою до Тернопільської обласної державної адміністрації громада оформила свій перехід юридично та отримала всі необхідні документи.
        
       
         
      
Вже 12 жовтня 2014 року на запрошення громади села Архієпископ Тернопільський, Кременецький і Бучацький Нестор звершив літургію в храмі Святого Архістратига Божого Михаїла.
      
Із запашним короваєм у руках та святковими віршами свого духовного батька першими зустріли молоді прихожани храму, котрі привітали архіпастиря на Збаразькій землі.
          
        
         
          
     
В притворі храму керуючого єпархією зустрів настоятель храму свящ. Михайло Гумен, котрий запросив владику очолити Божественну літургію.
         
Перед початком Богослужіння архієпископ Нестор звершив чин оновлення храму. Його Високопреосвященству також співслужили священики Вишнівецького благочиння.
      
Цього сонячного недільного дня, храм був наповнений великою кількістю Бутинчан. Особливо приємно було бачити значну кількість молоді та дітей зодягнених в український однострій. Збулась давня мрія усіх парафіян села Бутин – славити Бога рідною, українською мовою. Тепер вже ніхто не скаже, що українська мова це мова не благодатна і Бог її не чує. Під час богослужіння відчувалось піднесення та велика радість від того, що нарешті в селі буде правдива Українська Православна Церква із українським Патріархом і з своїм історичним центром у золотоверхому Києві. 
         
Після Божественної літургії Владика разом із духовенством та парафіянами вийшли на хресний хід з читанням святого Євангелія та окропленням святою водою. Після чого владика виголосив молитву у дні неспокою та нашестя ворогів на Державу і Вітчизну нашу.
      
         
        
           
           
          
           
             
            
   
             
Цього дня планувались провокації з боку представників Московського Патріархату, в зв’язку з чим до храму ще із 7 години ранку були підвезенні невідомі люди, які ймовірно повинні були спробувати захопити храм. Та завдяки охороні правопорядку, яку забезпечили представники «Правого сектора», провокації не вдались і чужинці покинули село ні з чим. Згодом невелика група людей у к-ті близько 15-ти чоловік разом із священиками Московського Патріархату прийшли до церковної брами де звершили читання акафісту ігноруючи хресний хід та молитву наших вірних.
 
Прес-служба Тернопільської єпархії
 
< .   . >

Православний табір

Наші друзі

cerkva-snt.at.ua
Каталог веб ресурсів Тернопільщини
bogoslov.cv.ua
svdh.dp.ua/
talne-cercva.com.ua/
hram.lviv.ua
Магазин церковної утварі

Наш Банер